Çerkezköy bayramlaştı

Çerkezköy'de Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi. Herkesin bayramını kutlayan Kaymakam Murat Duru, 'Bugün çok şükür iki buçuk yıl aranın ardından dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen pandemi sürecinden sonra bayram tadında bir bayram programını gerçekleştiriyoruz. Bayramlarımız böyle olur çok özlemişiz. İki buçuk yıllık özlemimize kavuştuk.' dedi.

Çerkezköy bayramlaştı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamlığı tarafından organize edilen ve Hükümet Konağı bahçesinde gerçekleşen  bayramlaşmanı programına Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, Belediye Başkanı Vahap Akay, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Osman Akyıldız, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları, gaziler, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.  

“BAYRAM TADINDA BİR BAYRAM PROGRAMINI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Bayramlaşma programına katılan konuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Program, Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru’nun günün anlam ve önemine dair kısa konuşması ile devam etti. Kaymakam Duru, “Bugün çok şükür iki buçuk yıl aranın ardından dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen pandemi sürecinden sonra bayram tadında bir bayram programını gerçekleştiriyoruz. Bayramlarımız böyle olur çok özlemişiz. İki buçuk yıllık özlemimize kavuştuk. 11 ayın sultanı ramazan ayını uğurladık. Bildiğiniz gibi dünyamızda çevremizde çevre komşu ülkelerde bir sıkıntılar yaşanıyor. Bizim ülkemizde de bazı sıkıntılar olabiliyor. Ancak biz ülkemizde, ilimizde ve ilçemizde huzur içinde bir Ramazan ayını uğurladık, geçirdik ve huzur içinde bir bayram geçiriyoruz. Çerkezköy’ümüz Türkiye'nin bir özeti. 81 ilimizin bütün ilçelerinde insanlarımız gelmiş buradaki yerli insanlarımızla beraber kucak kucağa dostça yaşıyorlar. Biz de yöneticiler olarak yerel yöneticiler olarak sivil toplum kuruluşları başkanları olarak ilçe başkanları bu güzelliğe bu kardeşliğe kardeşlik katmak için hatta ülkemizin Hakkari'den Edirne’ye kadar bu güzelliği bu kardeşliği bu kardeşliğe örnek olabilmek için hep beraber var gücümüzle çalışmak durumundayız. Bizler gece gündüz demeden Çerkezköy İçin çalışıyoruz. Çerkezköy’de sorumluluk almış gerek bizler gerek yerel yönetimler gece gündüz demeden sizlerin refah mutluluğu ve huzurunuzu daha iyi yaşam koşullarımıza ulaşabilmeleri için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” dedi.
Program, Çerkezköy Müftüsü İdris Çatmakaş’ın duaları ile sona erdi.