Akay’dan Kozuva’ya “Vicdan” göndermesi

31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimler öncesi Çerkezköy’de siyaset kızışmaya başladı. Cumhur İttifakı’nın adayı AK Partili Süleyman Kozuva’nın “Akay, sadece kendine oy veren mahallelere hizmet götürdü” yönünde yaptığı iddia edilen açıklamalara, CHP’li Çerkezköy Belediye Başkanı ve adayı Vahap Akay tepki gösterdi. Akay, “Şimdi konuşurken, görev yaparken el vicdanda olması lazım.” diye karşılık verdi.

Akay’dan Kozuva’ya “Vicdan” göndermesi

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de 31 Mart seçimlerine sayılı günler kalırken, siyaset arenası da kızışmaya başladı. Kozuva’nın, Akay’a makamında yaptığı ziyaret ardından ikili arasında sosyal medyada başlayan rekabet, seçim meydanlarına da yansımaya başladı. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, geçtiğimiz 5 yıl içerisinde yaptığı çalışmaları anlatmak için dernek ziyaretlerini sürdürüyor.

 “KONUŞURKEN, GÖREV YAPARKEN EL VİCDANDA OLMASI LAZIM”

Akay, Çerkezköy Malatyalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ziyaretinde ise isim vermeden Cumhur İttifakı’nın adayı Süleyman Kozuva’ya tepki gösterdi. Akay, “Geçen gün Yıldırım Beyazıt Mahallemizde adayımız, şöyle bir cümle kullanmış: ‘Vahap Akay sadece kendisine oy veren mahallelere üç-beş tane park yapmaktan başka hiçbir şey yapmadı’ demiş. Şimdi konuşurken, görev yaparken el vicdanda olması lazım, ben böyle yaptım. Ancak konuşurken de ya eli vicdana koyacaksın ya da konuştuğu şehre önce hakim olacaksın. Bağlık Mahallesi’nde ne dert var, neler eksik yapılmış bunları konuşalım. Yapılan iş beğenilmez eksik yapılmıştır de, konuşalım. Ancak ayrıştırıcı bir yaklaşımla ‘kendisine oy veren mahallelere üç-beş parktan başka bir şey yapmadı’ dersen ya bu şehri tanımıyorsun derim. Ya da elin vicdanında daha şimdiden değil derim. Ben ne yaptığımı biliyorum. Çerkezköy’ün hiçbir sokağını, işi için aşı için bu sokaklarda bulunmuş hiçbir vatandaşımızı ayırmadan, ayrıştırmadan çalıştığımı da biliyorum ona göre konuşurken kantarın topuzunu inşallah ayarlarlar ben böyle olsun istiyorum. Oy veren, vermeyen diye bir ayrımımız da olmadı. Bu topraklarda yaşayan 167 bin vatandaşımız var, ben bunları biliyorum. Yeni seçim dönemi, yeni hedeflerin, çıtanın daha da yukarı kalkmaya başladığı bir dönem olur. Geçtiğimiz tüm sokak ve mahallelerde yatırımımız olmuştur. Ayrımımız, ayrıştırmamız olmamıştır. Çerkezköy’ün yeni 5 yılına dair hedeflerimi inşallah Şubat ayının ikinci haftasından itibaren açıklamaya başlayacağım.” diye karşılık verdi.

banner287
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülten Vatansever Balcıoğlu
Gülten Vatansever Balcıoğlu - 3 ay Önce

Herkesin başkanı olduğunu ifade eden başkan beye, Fatih Mahallesi'nin kaldırım ve yollarını da hatırlatmak isteriz.

Tarık.
Tarık. - 3 ay Önce

Doğru ya doğru

Tufan tufan
Tufan tufan - 3 ay Önce

Valla parklar güzel hizmet hissedilir şu ortayı kaldırıp genişletilen yolu eski haline çevirsin Çerkezköy güzel memleket

ercan
ercan - 3 ay Önce

2 arkadas birbirinemi girecek ne olcak yoksa hepsi numaramı

El vicdan
El vicdan - 3 ay Önce

Ya insan bukadar rahatlığı nerden alıyor Vahap Akay ayrıştırmayı ötekileştirmeyi en iyi beceren sizsiniz

Ali KARAMANOĞLU
Ali KARAMANOĞLU - 3 ay Önce

Fatih Mahallesindeki Cadde Kaldırımların görülmemesi veya gördüğü halde müdahale edilmemesi hangi aklın eseridir. Sormak Lazım... Yorumlara aynen katılıyorum.

istanbul city..
istanbul city.. - 3 ay Önce

kızılpınar mah ..millet caddesi ...beton yol yapıldı...kaldırım sözüde verildi..ama kaldırım çalışması başlamadı..

hemşehri
hemşehri - 3 ay Önce

Çerkezköy'ün beton parklara değil, bir sanayi şehri olarak yaprağını dökmeyen ağaca ve yeşile ihtiyacı var. Önce gerekli yeşili oluşturalım, daha sonra bisiklet yolları yapalım.


SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306