Arıcılık ve emlakçılık kursu açılacak

Çerkezköy İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Vekili Yalçın Memiş kurum olarak Eylül 2012’den bu yana 162 kurs açıldığını belirterek Şubat ayı içerisinde emlakçılık ve arıcılık kursu düzenleyeceklerini söyledi.

Arıcılık ve emlakçılık kursu açılacak
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi (HEM) , Emlakçılık ve Arıcılık kursu açmaya hazırlanıyor.
“5 AYDA 162 KURS AÇTIK’’
Kurs faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Yalçın Memiş, okul eğitim- öğretim dönemleri boyunca merkezin faaliyetlerine devam ettiğini belirterek, “2012- 2013 Eğitim- Öğretim Dönemi’nin başladığı Eylül ayından bu yana 162 kurs açtık. Bu kurslarımıza toplam 2 bin 477 kişi kayıt yaptırdı. Kursların 40 tanesi tamamlanırken, 122 kursumuzda eğitimlerimiz devam ediyor.’’ Dedi.
“EN FAZLA TALEP FORKLİFT KURSUNA’’
Memiş, en fazla talep gören kursların başında ise forklift kursunun geldiğini belirterek, “Bölgenin sanayi yapısından dolayı en fazla forklift kursumuza başvuru oluyor. Bu kursumuzu bilgisayar üzerine verilen kurslarımız takip ediyor.’’ Diye konuştu.
“EMLAKÇILIK KURSU AÇILACAK’’
Şubat ayında emlakçılık ile arıcılık kursu açacaklarını söyleyen Yalçın Memiş şöyle devam etti: “3 yıl önce emlakçılık kursu açılmıştı. Emlakçılık kursuna katılarak kursu başarıyla tamamlayan adaylar, sertifikalarını aldıktan sonra emlakçılık sektöründe iş kurabilecek, bu eğitimi almayan ve benzeri belgeleri bulunmayan kişilerin sektörde faaliyet göstermeleri mümkün değil. Kurs süresince eğitimler mevzuatı iyi bilen hukukçu ve imar- fen işleri gibi benzer sektörlerde bilgi sahibi olan kişiler tarafından verilecek.’’ Şeklinde konuştu.
banner287
“ARICILIK KURSU DA SIRADA’’
Açılacak arıcılık kursundan da bahseden Memiş “Arıcılık kursumuz yılda bir veya 2 kez açılıyor. Bu kursumuza da kayıtlar alınmaya başlandı. Yeterli sayıya ulaşılır ulaşılmaz kurslar başlayacak.’’ İfadesini kullandı.
HANGİ EVRAKLAR GEREKLİ?
Her 2 kursa da 15 başvuru alınması durumunda kursların açılacağını dile getiren Memiş, şunları söyledi: “Kurslarımızın her ikisini de bitiren kursiyerler son dersle birlikte sertifika almaya hak kazanacak. Kurslara başvuruda bulunmak isteyen adaylarımızın yanlarında nüfus cüzdanı ve diploma fotokopisi ile Halk Eğitim Merkezi’ne gelerek başvuru formunu doldurması gerekiyor. Yeterli sayının sağlanması ile birlikte kurslar ya hafta içi akşam saatlerinde ya da hafta sonları belirlenecek bir saatte düzenlenecek.’’


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306