As’tan korsan taşımacılık tepkisi

Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, korsan taşımacılık yapanlara tepki gösterdi. As, fabrikaların personel sorumluları ve insan kaynakları bölümüne büyük iş düştüğünü belirterek, “S ve J plaka harici araçlara personel taşımacılığı işi vermemeleri gerekiyor” dedi.

Çerkezköy Bakış
As’tan korsan taşımacılık tepkisi

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, Çerkezköy Bakış Gazetesini ziyaret etti. Ziyarette şoför esnafının sorunlarına değinen As, korsan tabir edilen ve kaçak personel taşımacılığı yapan araçlardan yakındı. As, “Yetkililerden korsan olarak tabi ettiğimiz kaçak çalışan araçlarla ilgili denetimlerin ve kontrollerin arttırılarak uygulama yapılmasını talep ediyoruz. Esnafımızın sıkıntılarının her geçen gün artarak devam ettiğini mazot fiyatlarına ve diğer giderlere sürekli zam geldiği bu ortamda bir de hiçbir belgesi evrakı ve personel taşımacılığına uygun plakası olmayan araçla bu işi yapıyor. Bu gruplar hem haksız rekabet ortamı oluşturmakta, hem de bu işi layığı ile yapanlar, kanunlar çerçevesinde evine ekmeğini götürmeye çalışan esnafımızın huzursuzluğa sebep olmaktadır. Şunu söylemeye çalışıyorum: Fabrikalarda servis sorumluluğu yapan personele ve onların bağlı olduğu insan kaynakları birimlerine görev düşmektedir. S ve J plaka harici araçlara personel taşımacılığı işi vermemeleri gerekiyor. Mevzuat, Tekirdağ Büyükşehir yönetmeliği bu şekilde. Korsan tabir ettiğimiz araçlarla servis taşımacılığı yapıldığı zaman bu araca ceza kesildiğinde hem araçtaki personel işine geç kalarak mağdur olmakta, hem de fabrikanın itibarının zedelenmektedir.” ifadelerini kullandı.

 

banner287
“HAKSIZ KAZANÇ SAĞLAYANLARIN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ”


Uygunsuz şekilde taşımacılık yaparak haksız kazanç elde edenlerin önüne geçmek için çalışmalarını sürdürebileceğini ifade eden As, “Ayrıca yaşanacak herhangi bir olumsuzluk sonucunda muhatap bulmakta zorluk çekersiniz. Dolayısıyla hepimizin yani bu sektörün içerisinde bulunan herkesin kurallara uyarak yasalar ve kanunlar çerçevesinde yapmış oldukları işin önemini ve ciddiyetini bilerek S ve J plakalar ile personel taşımacılığı yapmaları gerekmektedir. Harici plakalar ile bu işin yapılamayacağını herkesin bilmesi gerekmektedir. Bizler Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası yönetimi olarak öncelikle bu tür korsan çalışan araçları yaptığımız çalışmalar ile belirleyip daha sonra trafik ve jandarma birimlerimizle ayrıca Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleriyle paylaşıp taşımacılığa uygun olmayan araçlara cezai işlem yapılmasını, haksız kazanç sağlayanların önüne geçmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu konuda bizlere yardımcı olan trafik, jandarma ve zabıta ekiplerine de teşekkür ediyorum.” dedi.
Çerkezköy Bakış Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akif Aldoğan ise ziyaretinden dolayı As’a teşekkür etti ve oda çalışmalarından başarılar diledi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306