Astsubay Lojmanları kaldırılıyor

Aralık ayı olağan meclis toplantısında konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, mevcut Astsubay Lojmanları’nın kaldırılarak boşa çıkacak yaklaşık 8 bin metrekarelik alanın rekreasyon alanına dahil edileceğini açıkladı.

Astsubay Lojmanları kaldırılıyor
Aralık ayı olağan meclis toplantısında konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, mevcut Astsubay Lojmanları’nın kaldırılarak boşa çıkacak yaklaşık 8 bin metrekarelik alanın rekreasyon alanına dahil edileceğini açıkladı.

Çerkezköy Bakış -
Çerkezköy Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu tamamlandı.
MECLİS DÜN TOPLANDI
Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda Belediye Başkanı Vahap Akay başkanlığında dün yapılan toplantı saat 15.00’da başladı. Toplantıya tüm meclis üyeleri eksiksiz katıldı. Açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.
KARARLAR OY BİRLİĞİ İLE ALINDI
Belediyede dolu bulunan 7 adet kadroda derece değişikliği yapılması ile belediyede münhal bulunan 1 adet kadroda ünvan ve derece değişikliği talebi yapılan bilgilendirme doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi. Dördüncü gündem maddesinde tam zamanlı sözleşmeli personel çalıştırılması ve ücretinin tespiti konusu görüşülerek karara bağlandı. İhtiiyaç doğrultusunda alınacak tam zamanlı İnşaat Mühendisinin ücretinin tespiti için ilgili talep oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.
12 MİLYON 838 BİN TL’LİK AKTARMA YAPILACAK
Gündemin beşinci maddesinde Mali İşler Müdürlüğü’nün 2014 mali yılı münakale işlemleri hakkındaki talebi görüşülerek karara bağlandı. Yapılan bilgilendirmede gider bütçesinin bazı kalemlerinde 12 milyon 838 bin TL’lik eksiltme ön görülürken gelir bütçesinde ise yine aynı oranda 12 milyon 838 bin TL’lik artırım ön görüldü. Yapılan bilgilendirmenin ardından ilgili talep görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.HİSSE SATIŞ TALEBİ KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 354 sayılı belediye hisselerin satış talebi ile
banner287
Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 502 ada 8 parselde plan değişikliği yapılması talebi yapılan bilgilendirmenin ardından ilgili komisyonlara havale edildi. Sekizinci gündem maddesinde Çerkezköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün görev ve çalışma yönetmeliği görüşülerek karara bağlandı. Yapılan bilgilendirme doğrultusunda Çerkezköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün görev ve çalışma yönetmeliği oy birliği ile kabul edildi.
REKREASYON ALANINA DAHİL EDİLECEK
Gündemin dokuzuncu maddesinde Fen İşleri Müdürlüğü’nün rekreasyon alanı hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşüldü. Yapılan bilgilendirmenin ardından konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Astsubay Lojmanlarını kaldırarak boş kalacak alanı rekreasyon alanına dahil etmek istediklerini söyleyerek “Bir süredir rekreasyon projemiz üzerinde çalışıyoruz. Proje kapsamında mevcut Astsubay Lojmanlarının kaldırılarak boşalacak yeri de mevcut projemize eklemek istedik. Bu çerçevede bir süredir çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Tugay Komutanlığımız ile görüşmelerimiz oldu. Sonrasında konu Milli Savunma Bakanlığına aktarıldı. Yapılan yazışmalarımızda kendileri de Astsubay Lojmanlarının mevcut alanından kaldırılmasına sıcak baktıklarını belirttiler.” dedi.
“PROTOKOL İMZA YETKİSİ İSTİYORUZ”
Başkan Akay, Çerkezköy Belediyesi ile Milli Savunma Bakanlığı arasında yürütülecek çalışmalar için meclisten protokol imzalama yetkisi istediklerini söyleyerek “Mevcut Astsubay Lojmanları’nın yıkılıp boş kalacak arsanın bize tahsisi karşısında bizlerin de Milli Savunma Bakanlığı’na sağlaması gerektiği yükümlülükler ortaya çıkacak. Bunun çalışmaları içerisindeyiz.” dedi.
“YENİ BİR ÇALIŞMA YAPILMALI”
Başkan Akay’ın konuşmasının ardından grubu adına söz alan Belediye Meclis Üyesi Dr. Remzi Garip, Astsubay Lojmanlarının kaldırılarak boşta kalacak alanın rekreasyon projesine dahil edilmesine olumlu baktıklarını söyleyerek “Çerkezköy’ün bu ve buna benzer projelere ihtiyacı var. Bu çalışmaya ek olarak Pınarça Deresi’nin Kapaklı sınırından Veliköy çıkışına göre plan yapılarak güzelleştirilmeli. Bu şekilde Çerkezköy daha da güzelleşecektir.” diye konuştu.BELEDİYE TESKİ’Yİ BEKLİYOR
Dr. Remzi Garip’in sözlerine üzerine Başkan Akay “Mevcut projelerimiz içinde Pınarça Deresi’nin ıslah edildikten sonra çevresinin değerlendirilmesi de bulunuyor. Şu anda Çorlu Deresi ile ilgili ıslah çalışması bulunuyor. Ancak, ortaya yüksek bir oranda kamulaştırma bedeli çıktı. Bizler Çerkezköy Belediyesi olarak TESKİ’den Çorlu Deresi ıslahı için vereceği kararı bekliyoruz.” diye konuştu.  İlgili gündem maddesi hakkında yapılan görüşmelerin ardından oylamaya geçildi. Yapılan oylamada Astsubay Lojmanlarının kaldırılması sürecinde Belediye Başkanı Vahap Akay’a protokol imza yetkisi verildi.
YENİ JANDARMA KARAKOLU YAPILACAK
Gündemin onuncu maddesinde Çerkezköy Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’nün yardım esasları yönetmeliği görüşüldü. Yapılan bilgilendirmenin ardından ilgili konu Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Toplantısının dilek ve temenniler bölümünde söz alan Belediye Meclis Üyesi Ali Dönmez, Kızılpınar ile Veliköy Mahalleleri arasına kurulması düşünülen Jandarma Karakolu’nun hangi aşamaya geldiğini sordu. Başkan Akay, Kızılpınar Mahallesi ile Veliköy Mahallesi arasına kurulacak Jandarma Karakolu için çalışmaların sürdüğünü söyleyerek “Yer tespiti yapıldı. Önümüzdeki günlerde Kaymakamımız ile birlikte Jandarma Karakolu yapılması planlanan alanda incelemelerde bulunacağız.” şeklinde konuştu.  Dilek ve temenniler bölümünün ardından Çerkezköy Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu tamamlandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2014, 17:29

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510