BAŞKAN’a komplo ters tepti

Birlikte İstanbul’a gittiği arkadaşının yakınları tarafından eve davet edilen Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, burada çirkin bir şantaja kurban edilmek istendi. İlaçlı çay ile uyutulan Başkan Belindir ve arkadaşının çıplak fotoğraflarını çeken komplocular, ertesi gün para sızdırmaya kalktı. Düştükleri tuzağı fark eden Belindir, soluğu Emniyet’te alırken, çektikleri fotoğraflarla birlikte yakalan şantajcı komplocular cezaevine gönderildi. Konuya ilişkin bilgisine başvurduğumuz Başkan Belindir, “Olay tamamen arkadaşımın aile dostunun daveti üzerine meydana gelmiştir. Bu olayla bize rant ve çıkar amaçlı bir komplo yapılmak istenmiştir. Bizim her hangi bir yanlışımız veya hatamız olmadığı için konuyu adli mercilere aktardık. Komplo ters tepti ve bu olayı bize tezgahlayanlar şu an adli makamlara hesap veriyorlar.” İfadelerini kullandı.

BAŞKAN’a komplo ters tepti
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Olay iki hafta önce meydana geldi. Edinilen bilgilere göre: Veliköy’de ikamet eden arkadaşı Göksel Çağlayan ile birlikte İstanbul’a giden Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, Çağlayan’ın aile dostları olduğu iddia edilen Zeki A. İsimli şahsın evini ziyarete gittiler. O sırada evde olmadığı öğrenilen şahsa ait lüks eve giden Belindir ve Çağlayan, ev sahibinin eşi Meryem A. ve arkadaşı Nazire U. tarafından tuzağa düşürüldü. 
İLAÇLI ÇAY İLE UYUTULDULAR
İlaçlı çay ile uyutulan Belindir ve Çağlayan olaydan saatler sonra uyandıklarında, kendilerini yarı çıplak ve cüzdanları çalınmış buldular. Bunun üzerine hemen Polis’e başvuran Belindir ve Çağlayan, şahıslardan şikayetçi oldu. Şikayet üzerine harekete geçen polis ekipleri, şahısların telefonlarını dinlemeye aldı. Olaydan bir süre sonra Belindir ve Çağlayan’ı arayan  Meryem A. ve Nazire U. ellerinde bulunduğunu iddia ettikleri çıplak fotoğraflara karşılık, yüklü miktarda para talep etti. Telefon sinyallerinden şantajcıların yerini tesbit eden polis ekipleri, zanlıları, ellerindeki fotoğraflarla birlikte yakaladı.
KOMPLO KURDULAR, BAŞARILI OLAMADILAR
Başkan Belindir, kendisine komplo kurulduğunu söyleyerek konunun adli mercilerde olduğunu söyledi. Soruşturmanın selahiyeti açısından yaklaşık 15 gün önce yaşanan olayla ilgili şimdiye kadar konuşmadığını belirten Hanifi Belindir “olay tamamen arkadaşımın aile dostunun daveti üzerine meydana gelmiştir. Bu olayla bize rant ve çıkar amaçlı bir komplo yapılmak istenmiştir’’ dedi.
“HER HANGİ BİR YANLIŞIMIZ YOK’’
Kendisinin her hangi bir yanlışı ve hatasının olmadığını kaydeden Belindir şöyle devam etti: ‘’Bizim her hangi bir yanlışımız veya hatamız olmadığı için konuyu adli mercilere aktardık. Konu ile soruşturma devam etmektedir. Bu olayı bize tezgahlayanlar şu an adli makamlara hesap veriyorlar.’’ 
“SUÇ USTÜ YAKALANDILAR’’
Başkan Belindir, olayı tertip eden kişilerin İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından suçüstü yakalandığını söyleyerek ‘’Sonrasında da mahkemeye sevk  edildiler. Oradan da ceza evine gönderildiler.”
“OLAYDAN ALNIMIZ AK BİR ŞEKİLDE ÇIKTIK’’
Olayı büyük bir komplo olarak nitelendiren Belindir ‘’Allah’ın izniyle bu olaydan alnımız ak bir şekilde çıktık. Komplo ters tepti. Rant düzenleyen, tezgahlanan rant komplosu ters tepti. Bu olaydan daha da güçlenerek, çıkarak yolumuza devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı. 
ADALET YERİNİ BULDU
Veliköy’de büyük projelere imza attıklarını ifade eden Belindir, olayın geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen projeler öncesine denk gelmesinin oldukça düşündürücü olduğunu söyledi. Belindir olayın sonucunu ‘adalet yerini bulmuştur’ şeklinde değerlendirdi. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 14:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
yalan dolu
yalan dolu - 7 yıl Önce

bır beledıye baskanı ve 2 kadın allah korumus kadınlar fena yaratıklar

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510