Belediye’de 52 stajyer eğitim aldı

Çerkezköy Belediyesi’nde 2012 dönemi içerisinde lise ve yükseköğretimden toplam 36 öğrenci staj yaparken ücretli olarak staj yapan meslek lisesi öğrencilerinin stajı ise 2013 Haziran ayında tamamlanacak.

Belediye’de 52 stajyer eğitim aldı
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköylü öğrencilerden bazıları stajlarını farklı belediyelerin bünyesinde yaparken, Çerkezköy Belediyesi’nde staj yapan üniversite öğrencilerinin ise stajlarında son günlere yaklaşıldı.
YÜKSEK ÖĞRETİM STAJLARINDA SON GÜNLER
Çerkezköy Belediyesi bünyesinde 2012 dönemi içerisinde ön lisans (2 yıllık yüksek öğretim) ve lisans (4 yıllık yüksek öğretim) öğrencisi olmak üzere 20 yüksek öğretim öğrencisi staj eğitiminin tamamlarken, 16 yüksek öğretim öğrencisi de staj döneminin son günleri içerisine girdi. Yıl içerisinde toplamda 36 yüksek öğretim öğrencisinin staj yaptığı belediyede ise, ilçe genelindeki meslek liselerinden ise toplam 16 öğrencinin staj eğitimine başladığı öğrenildi.
ORTA ÖĞRETİM VE YÜKSEKÖĞRETİMİN STAJ SÜRELERİ FARKLI
banner287
Belediyede staj yapan öğrencilerin çalışma sürelerinin farklı olduğu öğrenilirken, yüksek öğretim öğrencilerinin bu sürelerinin 9,10 ve 20 gün arasında değişiklik gösterildiği kaydedildi. Eylül dönemi itibariyle ise staja başlayan meslek lisesi öğrencilerinin stajlarının okul dönemi olan eylül-haziran ayı arasında devam edeceği belirtildi.
ASGARİ ÜCRETİN 3’TE BİRİ ORANINDA MAAŞLI
Öte yandan yüksek öğretim öğrencilerinin staj dönemindeki sigortaları öğrencisi oldukları yüksek öğretim kurumunca yapılırken, lise öğrencilerinin ise staj süresince asgari ücretin 3’de biri oranında maaş aldıkları aktarıldı.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306