Birinci Çerkezköy oldu

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Tekirdağ il genelinde düzenlenen ‘Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma’ yarışmasında 11 ilçeden 11 öğrenci il birincisi olmak için ter döktü.

Birinci Çerkezköy oldu

Tek tek okunan Kuran-ı Kerim’in ardından jüri, Çerkezköy Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Kübra Er’i 96,57 puanla birinci seçti.

Çerkezköy Bakış -
Genç Nida Kuran-ı Kerim okuma yarışmasının finali Çerkezköy’de yapıldı. Çerkezköy Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen Kur’an-ı Kerim okuma yarışması finaline AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Veysel Çalık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, Okul Müdürü İsa Çetin, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

İLÇE BİRİNCİLERİ SAHNEYE ÇIKTI

Yarışmada ilk olarak Malkara İmam Hatip Lisesi’nden Funda Çakır daha sonra sırasıyla Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden  Fatma Betül Kama, Çorlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Gizem Önder, Marmara Ereğlisi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Fatmanur Çakır, Çorlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Asude Temelci, Saray Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Yadigar Kösenli, Kapaklı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Habibe Toktaş, Ergene Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden  Elif Çelikkol, Hayrabolu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Feyzanur Künbet, Çerkezköy Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Kübra Er, Muratlı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Suzan Beken yapılan kura sonucu belirlenen surelerden ayetler okudu.

JÜRİ TİTİZ DAVRANDI

Yarışmanın jürileri Yusuf Tuna, Hacer Kayacan, Fatma Tatlı, Nihal Kılıç, Neslihan Nazlı Öztürk, Zehra Akbulut ve Vefa Babaoğlu yarışmacıların tecvid, nefes kontrolü, kıraat ve güzel okuma kategorileri konusunda titizlikle değerlendirmede bulundu.

banner287
“İMAM HATİPLİ OLMAK AYRICALIKLI”

Final yarışmasının sonunda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, İmam Hatipli olmanın ayrıcalık olduğunu kaydederek, kendisinin de İmam Hatipli olduğunu ve bu ülkenin Cumhurbaşkanının da bir İmam Hatipli olduğunu vurguladı.

NE KADAR GURUR DUYSAK AZDIR

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ün ardından AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe’de kısa bir konuşma yaptı. Başkan Öğe, “Tüm öğrencilerimizin maşallahı var, hepsi pırıl pırıl Asımın nesli. Sizler öğrendiklerinizi sizden sonra gelenler öğreteceksiniz. Bizler sizlerin bu başarıları ile ne kadar gurur duysak azdır.” şeklinde konuştu.

NEFESLER TUTULDU, BİRİNCİ AÇIKLANDI

Konuşmaların ardından jüri üyelerinin puanları açıklaması ile il birincisi belirlendi. Yarışmada Çerkezköy Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Kübra Er 96,57 puanla birinci, 91,14 puanla Çorlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Gizem Önder ikinci, 91 puanla ise Hayrabolu İmam Hatip Lisesi’nden Feyzanur Kümbet üçüncü oldu. Birinciye ödülünü İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Veysel Çalık, ikinciye ödülünü Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, üçüncüye ödülünü ise Çerkezköy İlçe Müftüsü ve aynı zamanda yarışma jüri başkanı Yusuf Tuna verdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 17:36

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306