Çalışmalara ‘başkan’ kontrolü

Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem yol, kaldırım ve köprü çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. İnceleme gezisinde hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezini de inceleyen Ali Ertem, Yıldırım Beyazıd Mahallesi’ne yapılan16 yaş altı spor kompleksinin önümüzdeki günlerde bir benzerinin Bağlık Mahallesi’ne yapılacağını söyledi.

Çalışmalara ‘başkan’ kontrolü
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, önceki gün ilçede yapımı süren yol ve kaldırımların bulunduğu cadde ve sokakları ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
İLK DURAK NARİN CADDESİ
Çerkezköy Belediyesi Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş ve fen işleri ekiplerinin de eşlik ettiği  Ertem’in ilk durağı Narin Caddesi oldu. Buradaki çalışmaları yerinde inceleyen Ertem, kaldırımların aralarının belli aralıklarla boş bırakılarak buralara ağaç dikilmesi talimatı verdi.
OTOBAN KÖPRÜSÜ İNCELENDİ
Sonrasında Bağlık Mahallesi otoban köprüsünde süren çalışmaları inceleyen Ertem, yapılmakta olan istinaat duvarı hakkında görevlilerden bilgi aldı. Başkan Ertem en kısa sürede köprü kaldırım ve korkuluklarının tamamlanacağı bilgisi vererek, ‘’Bölgedeki asfaltlama çalışmaları köprüye kadar gelecek.’’ Dedi.
SPOR KOMLEKSİ MÜJDESİ VERDİ
Başkan Ertem incelemeleri sırasında, Bağlık Mahallesi  Cevizli Sokak devamında bulunan boş araziye de Fevzipaşa Mahallesi’nde bulunan 16 yaş altı çocuklara hizmet veren spor kompleksinin aynısının yapılacağıın kaydederek, “Bu komplekste langırt, pinpon ve çocuk oyun grupları gibi pek çok eğlenceli aktivite bulunacak. 15 gün sonra ihalesi yapılacak, projeye ise temmuz gibi başlanması ve eylül gibi yapımının tamamlanması planlanıyor.’’ Diye konuştu.KÖPRÜLERDE ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR
Bağlık Mahallesi Kartal Sokak’ta yapımı süren köprü inşaatını da ziyaret eden Başkan Ertem, çalışanlardan köprü hakkında bilgi aldı. Köprünün birinci ayağının tamamlandığını kaydeden yetkililer, 2.’inci ayağının betonunun tamamlandığını aktardı.  Yetkililer köprünün eninin 10, uzunluğunun 20, yüksekliğinin ise 7.05 m olduğunu kaydederek köprünün hem araç hem de yaya trafiğine açık olacağı bilgisi verdi. Yolun, 2’inci ayağı da tamamlanırken gelecek hafta 12 adet prefabrik kiriş köprünün ayakalarına oturtularak üzerine beton dökme işlemi gerçekleştirilecek. Köprünün yapımı 26 Temmuz’da sona erecek. Köprünün bir benzeri ise Fatih Mahallesi, Tamer Sokak’ta Fatih Camii yanına yapılacak.
GENİŞ KALDIRIMLAR YAPILIYOR
2011 Yılı içerisinde beton yol yapımı gerçekleşen bölgelere yıl sonuna kadar kaldırımlar yapılacağı kaydeden Başkan Ertem, bazı bölgelerde kaldırımların büyük oranda tamamlandığını söyledi. Ali Ertem Fatih Mahallesi’nde toplam olarak 32 bin 600 metrekare kaldırım yapılacağını ifade ederek, kaldırım çalışmalarının 5 bin metrekaresinin tamamlandığını belirtti. Başkan Ertem, İstasyon Mahallesi’ndeki kaldırım çalışmalarının ise 3 aralıkta başlayacağını söyledi.HAYVAN BARINAĞI ZİYARET EDİLDİ
İncelemeler kapsamında Ertem, yapımı tamamlan hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezini de ziyaret ederek temizllik yapılan barınakta hayvanların konaklayacakları yerlerden, gıdalarının hazırlandığı yerlere kadar tüm barınağı ayrıntılarına kadar inceledi. Hayvanlar için gezi parkurunun bulunduğu noktayı da dikkatle inceleyen Başkan Ertem, ‘’Gezi parkuruna muhakkak 20 civarı kulübe de koyun. Hayvan belki güneşten ya da yağmurdan rahatsız olup kapalı bir ortama geçmek isteyebilir.’’ Dedi. Kedi ve köpeklerin ayrı bölgelerde bulunacağı 8 bin metrekarelik barınağın açılışı, 2 Temmuz’da yapılacak.
ÇALIŞANLARLA ÇAY İÇTİ
Barınak ziyaretinin ardından  İstasyon Mahallesi Tepe Bölgesi’ndeki kaldırım yapım çalışmalarını incelemek üzere mahalleye giden Başkan Ertem, burada çalışanlar tarafından kendisine ikram edilen Van Çöreğinin tadına bakarak onlarla birlikte çay içti. Çalışmaların gidişatı hakkında da bilgi alan Ertem, işçilerle bir hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510