ÇEMYO’da seçim heyecanı

Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Okulu (ÇEMYO) Lojistik ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümlerinde bölüm temsilcisi seçimi heyecanı yaşandı. İki bölümde toplam 4 adayın yarıştığı seçimlerde yaklaşık 400 öğrenci oy kullandı.

ÇEMYO’da seçim heyecanı
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu Lojistik ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencileri temsilciliği seçimi yapıldı.
“ÖĞRENCİLER YÖNETİMDE SÖZ SAHİBİ OLACAK’’
Seçimle ilgili olarak konuşan ÇEMYO Genel Sekreteri Ali Ağbal, ”Bu seçimlerin en büyük amacı öğrencilerin üniversite yönetiminde söz sahibi olabilmeleridir. Bölüm temsilcileri bölümleri ve okulla ilgili sorunlarını, sıkıntılarını veya önerilerini okul temsilcisine ileterek okul temsyönetimini bu konularla ilgili bilgilendiriyor. Biz bu seçimleri daha önce her yıl düzenliyorduk ancak bu seçimle birlikte temsilcilerin görev süreleri 2 yıl oluyor.” Bilgisini verdi. Bu tür seçimlerle öğrencilerin daha aktif olmasını gerektiğini belirten ÇEMYO Öğretim Görevlisi Taha Aslanlı, “Seçimin hem Öğrenciler için hayırlı olmasını diliyorum. Yapılacak aktivitelerle hem bölümlerimiz hem de okulumuz güzel bir şekilde anılacaktır.” şeklinde konuştu.
YAKLAŞIK 400 ÖĞRENCİ OY KULLANDI
Seçimlerde yaklaşık 400 öğrenci oy kullanırken Hakla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden bölüm temsilciliğine birinci sınıf öğrencisi Murat Akdemir, ikinci sınıf öğrencisi İsmail Cihan Sezen, Lojistik bölümü temsilciliğine ise birinci sınıf öğrencisi Ahmet Öztürk ile ikinci sınıf öğrencisi Ahmet Öztürk aday oldu.
ORTAK VAAD MESLEKİ BİLGİLENDİRME
banner287
Adaylar okulda mesleki bilgilendirmelerin daha çok artması yönünde vaatte bulunurken bunun yanında seminerler, toplantılar, çalışma hayatı ile ilgili geziler düzenleme de adayların vaatleri arasında yer aldı.
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510