Çerkezköy’de ‘2’nci Satranç Turnuvası’ düzenlenecek

Çerkezköy Belediyesi ile Türkiye Satranç Federasyonu Tekirdağ İl Temsilciliği’nin işbirliğinde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Satranç Turnuvası 18-19 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. Gençlik haftası kapsamında düzenlenecek olan turnuvada 4 yaş kategorisinde 180 kişilik kontenjan ayrıldığını belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, ‘’Sadece Çerkezköy’den değil çevre il ve ilçelerden de katılımları bekliyoruz. Son başvuru tarihini 15 Mayıs Çarşamba olarak belirledik.” Dedi.

Çerkezköy’de ‘2’nci Satranç Turnuvası’ düzenlenecek
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Belediyesi ile Türkiye Satranç federasyonu Tekirdağ İl Temsilciliği’nin işbirliğinde  Satranç Turnuvası düzenlenecek.
ERTEM BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Makamında dün saat 16.00’da turnuva ile ilgili olarak bir basın toplantısı düzenleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem turnuvanın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı haftasında gerçekleştirileceğini belirterek,”Geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediğimiz turnuvanın ikincisini bu yıl düzenliyoruz. Bu turnuva için toplam 180 kontenjan ayırdık. Minikler olarak 6-7-8 yaş gurubuna 50 kişi, küçükler grubu olarak 9-10-11-12 yaş grubuna 60 kişi, gençler olarak 13-14-15-16-17-18 yaş grubuna 40 kişi ve genel olarak 19 yaş üzeri grubuna ise 30 kişilik kontenjan ayırdık.” Dedi.
ÖDÜLLERİ DE AÇIKLADI
Ödüllerden de bahseden Başkan Ertem, ‘’Kendi kategorilerinde birinci olan katılımcılara tablet bilgisayar, kupa, madalya ve özel kalem seti vereceğiz. İkincilere ise notebook, kupa, madalya ve özel kalem seti, üçüncü olan katılımcılara MacBook, kupa madalya ve özel kalem seti vereceğiz. Ayrıca turnuvaya katılan en küçük yarışmacıya madalya ve özel kalem seti ve turnuvaya katılan tüm katılımcılara madalya verilecek.” İfadelerini kullandı.
banner287
SON BAŞVURU 15 MAYIS
Turnuvada minikler, küçükler ve gençlerin 6 tur üzerinden mücadele edeceklerini belirten Ali Ertem,”Genel kategoride 5 tur üzerinden müsabakalar olacak. Başvurular için yoğun bir katılım bekliyoruz. Son başvuru tarihi 15 Mayıs Çarşamba olarak belirlendi. Katılımcılar isterlerse Çerkezköy Belediyesi’nden isterlerse Satranç Federasyonu İl Temsilciliği’nin internet sitesinde bulunan turnuva kayıt sekmesinden başvurularını yapabilirler.” Bilgisini verdi.
“ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYON OLACAK”
Son olarak turnuvanın özellikle çocukların zekalarını geliştirebilecek yapıda olduğunu belirten Ertem sözlerini şu şekilde tamamladı: ‘’Çocuklarımızın, gençlerimizin yarışmacı ruhlarını tetikleyecek önemli bir organizasyon olacak. Bu turnuvayı Türkiye’de önemli organizasyonlar arasına sokmayı planlıyoruz.”
Haber: Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 09:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
ehlili sünnet
ehlili sünnet - 6 yıl Önce

günah günah birde anlın secde gördü ne satrançı onu yahidiler oynatsın yakışmadı bize allah bizden bunun hesabını sorarsa ne diyeceksin rabbime özür bidaha olaz mı diyeceksin üzdün bizi sohbet lerde bu konuşuluyor bşkkn

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510