Çerkezköy’ün suyunda sorun yok

Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Sağlık İşleri Müdür Vekili Şevket Halimoğlu, analize gönderilen içme suyunda her hangi bir sorun ortaya çıkmadığını açıklayarak “Çerkezköy halkı gönül rahatlığı içinde çeşme sularımızı içebilirler. Sularımızda hiçbir sağlık sorununa rastlanmadı” dedi.

Çerkezköy’ün suyunda sorun yok
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı ve Sağlık İşleri Müdür Vekili Şevket Halimoğlu, Çerkezköy’ün içme suyu hakkında açıklamalarda bulundu.
“ÇERKEZKÖY’DE 8 SU KUYUSU VAR’’
Çerkezköy’de 8 adet su kuyusu olduğunu kaydeden Halimoğlu, “İçme suyu su kuyularından şebekeye, şebekeden de şehrin muhtelif mahallerine bağlanıyor. Bunlar yeni ve 4 yıllık kuyulardır. 2 suyu kuyusu faaliyete gireli 2 yıl olmadı. Tüm su kuyuları mevzuata uygun olarak yapıldı. Sularımız mevzuata uygun olarak klorlanıyor. Her ay periyodik olarak şehrin muhtelif bölgelerinden alınan numuneler Tekirdağ Halk Sağlığı Müdürlüğü Halk Sağlığı Laboratuarı’na gönderiliyor ve içme suyu analiz raporu geliyor” dedi.
“RAPORLARDA SIKINTI YAŞANMADI’’
banner287
En son 31 Ocak’ta numune gönderdiklerini kaydeden Şevket Halimoğlu, “En son gönderdiğimiz numunede Bağlık ve Gaziosmanpaşa Mahalleri’nden numune aldık. Bundan öncede 10 Ocak 2013 tarihinde Cumhuriyet Mahallesi ve Tepe Emlak Konutları’ndan, 17 Ocak 2013 tarihinde ise İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan numune alıp Tekirdağ’a gönderdik. Son gelen raporda 31 Ocak 2013 tarihli raporda Bağlık ve Gaziosmapaşa Mahalleleri’nde renk, bulanık, koku, tat, PH, amonyum ve demir ile diğer değerlerin uygun olduğu yönünde rapor geldi” diye konuştu.
“SULARIMIZ TERTEMİZ’’
Selin ardından suda sıkıntı yaşamamak için gerekli mercilere numune gönderdiklerini ifade eden Halimoğlu, “İstanbul Atom Enerji Kurumu Çekmece Nükleer Araştırma ve Eğitim merkezine gönderdiğimiz numuneler sonucunda 10 Ekim 2012 tarihinde suyumuzun radyoloji raporunda kanserojen bir madde içermediği ifade edildi. Çerkezköy halkı gönül rahatlığı içinde çeşme sularımızı içebilirler. Sularımızda hiçbir sağlık sorununa rastlanmadı” açıklamasında bulundu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

kusura bakmayın ama sizin yaptık ettik dediğiniz hiç bir şeye güvenip çoluk çocuğumu ailemi riske atamam! siz samimi olabilirsiniz fakat basına yapılan onca belediye beyanatı ile sokaklarda gördüklerimiz birbirine uymadığı için belediyenin samimi olduğuna, olacağına vatandaşın iyiliğini düşündüğüne inanmıyprum! ben yine damacana su satın alır bim i 101 i zengin ederim.ama size güvenip ailemin çocuğumun hayatnı ortaya koymam. siz için ailece afiyetle.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306