DSP’lilerin yeni durağı, Ordulular Derneği oldu

Demokratik Sol Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Mesut Kaba, İlçe Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Çerkezköy Ordulular Derneği’ne tanışma ziyaretinde bulundu. DSP İlçe Başkanı Mesut Kaba, ziyaretlerinin siyasi amaç taşımadığını ifade ederek, siyasi amaç taşıyan ziyaretleri ilerleyen günlerde gerçekleştireceklerini söyledi.

DSP’lilerin yeni durağı, Ordulular Derneği oldu
ÇerkezköyBakış - Kısa bir süre önce tanışma ziyaretlerine başlayan DSP İlçe Teşkilatı önceki akşamda Çerkezköy Ordulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne ziyarette bulundu.
“KÖKLÜ DERNEKLERİN DEVAMLI KALACAĞINA İNANIYORUZ’’
Önceki akşam saat 19.00’da gerçekleşen ziyarete DSP İlçe Başkanı Mesut Kaba’ya, Sayman Melih Kenar ile Kadın Kolları Başkanı Hatun Elçimer eşlik etti. Karşılıklı sohbetin ardından dernekleşmenin önemine değinen DSP İlçe Başkanı Kaba, “Köklü derneklerin devamlı kalacağına inanıyoruz. Güçlü bir kitlesiniz. Orduluların Çerkezköy’de,  dayanışmanın güzel örneğini sergilemeleri bizleri mutlu ediyor” dedi.
“MUTLAKA YOLUMUZ KESİŞECEK’’
Çerkezköy’de iki Ordulu derneği olduğunun söyleyen Rahmi Uzun “Onlar da bizim kardeşimiz, aynı memleketliyiz. Her dernekte olduğu gibi görüş farklılıkları çıkıyor. Ama bir gün mutlaka yolumuz kesişecek ve o yolda birleşeceğiz. Derneğimiz 3 ay önce kurularak faaliyete geçti, 4-5 ay sonra daha çok güçlü olacağız. Şu an itibariyle yaklaşık 250 üyemiz var. 17 Mart’ta seçime gideceğiz” diye konuştu.
“HER ZAMAN BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMALIYIZ’’
Ziyaretlerinin siyasi amaçlı olmadığını ifade eden Mesut Kaba “Bugün gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaretimiz,  derneklerimizin yönetimi ile tanışma amacına yöneliktir. Siyasi anlamda değil tanışma için geldik. Tanışmalar, diyalogları güzel tutar. Her zaman birlik ve beraberlik içinde olmalıyız.” dedi.“HERKESE KAPIMIZ AÇIK’’
Dernek hakkında bilgi veren Rahmi Uzun, çalışmalara kurucu üyelerle devam ettiklerini belirterek, “Bizler gerçekten dernekçilik yapmak istiyoruz ve komitelerle birlikte yürüyeceğiz. Siyaset her yerde konuşulur ama biz siyasi kimliklerle bir araya gelmek istemiyoruz. Herkese arkadaş olarak kapımız sonuna kadar açıktır. Üyelerimiz arasında her görüşe sahip insanlar var. Kimsenin oy hakkını elinden almıyoruz. Her fikre saygılıyız. Önemli olan Çerkezköy Ordulular Derneği’dir; bu ismin üstüne de kimsenin çıkmasını istemiyoruz. 17 Mart’ta kuruluşumuzu tamamlayacağız. Kurucu üyelerle değil seçilmişlerle hareket etmek amacındayız. Derneğin değişik birimlerden oluşmasının uğraşı içerisinde olacağız. Cenaze işlemleri için bir birim, düğün eğlence günleri içinse ayrı bir birim oluşturarak dernek üyelerinin görev ve sorumluluk almalarını sağlamış olacağız” şeklinde konuştu.
FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR
Yapılan sohbet ve karşılıklı fikir alışverişlerinin ardından ziyaret sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 10:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
kamiller
kamiller - 6 yıl Önce

siz bu şahısari gerçek kişimi saniyosunuz? bu şahis ne zaman çerkezköye geldi. nezaman ilçe başkan oldu? yaninda gesen kadin kim ? yardimci kim. taniyaniniz var mi

vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

seçim yaklaştı görmediğimiz insanlar dernekleri gezmeye başladı ve malesef yeni dernekler de secim arefesi kurulup bizde burdayız demeye başladılar iyi de dün nerdeydiniz?

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510