El emeği, göz nuru ürünler görücüye çıktı

Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan makine nakış kursunun yılsonu sergisi görücüye çıktı.

El emeği, göz nuru ürünler görücüye çıktı
Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan makine nakış kursunun yılsonu sergisi açıldı. Açılışta konuşan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, “Hayat boyu öğrenmede eğitim merkezi olarak hizmet veren Halk Eğitimi MerkezimiZ 2015-2016 eğitim öğretim yılı içerisinde ‘her zaman, her yerde, herkes için’ anlayışıyla Çerkezköy halkına hizmet verme gayreti içerisindedir. İlçemizin ihtiyacı olan yetişmiş insan gücüne ve sosyal ortamlarda insanların kaynaşmasına da vesile olan kurslarımız, Kaymakamlığımızın başlattığı halk eğitim kampanyası ve okuma yazma seferberliğinin de etkisiyle mutluluk ve gurur duyacağımız bir katılıma ulaşmıştır.” dedi.

Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan makine nakış kursunun yılsonu sergisi görücüye çıktı.

SERGİ DÜZENLENDİ


Kızılpınar mahallesi eski belediye binasında verilen Makine Nakış kursunda kursiyerlerin hazırladığı ürünler, yılsonu sergisinde görücüye çıktı. Halk Eğitimi Merkezi tarafından başlatılan kurs kapsamında 12 kursiyer 920 saatlik makine nakışı ve elde tül iş kursunu başarıyla tamamlayarak belge almaya hak kazandı.

GÖRÜCÜYE ÇIKARILDI


Makine Nakışı ve Elde Tül İş Kursunun tamamlanmasının ardından kursiyerlerin el emeği göz nuru çalışmaları da görücüye çıkarıldı. Kızılpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde düzenlenen tören ile serginin açılışı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen sergi açılışına Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Danışmaz, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Akman, Kızılpınar Mahallesi Muhtarı Ahmet Milli, Kent Konseyi Başkanı Serkan Karagöz, okul idarecileri, öğretmenler ve kursiyerler katıldı.

32 BİN KURSİYER


Sergi açılışında konuşan Kaymakam Metin Kubilay, kurs verileri ile ilgili bilgi vererek “Okuma-yazmada 66 kurs açıldı, 570 kursiyer belge aldı. Mesleki ve teknik 230 kurs açılırken, bu kurslarda 5 bin 826 kişi mesleki belge aldı. Sosyal ve Kültürel 290 kurs açılırken, devam eden 7 bin 533 kişi belge almaya hak kazandı. 2015-2016 yılı toplam kurs sayımız 586, belge almaya hak kazanan kursiyerlerimiz sayısı da 13 bin 929’dur. Halk eğitimi kampanyası kapsamında bin 473 kursta 32 bin 489 kursiyer eğitim aldı” dedi.

12 KİŞİ BELGE ALDI


Metin Kubilay konuşmasının sonunda ise, “Kızılpınar Mahallesi eski belediye binasında Ekim ayından beri devam eden kursumuza 15 kişi başvurmuş, 12 kursiyerimiz 920 saatlik Makine Nakışı ve Elde tül iş kursuna devam ederek belge almaya hak kazanmıştır. Biten kursumuzun ardından gelen talep üzerine aynı yerde 338 saatlik banyo takımları hazırlama kursumuza da 12 kişi devam ederek belge almaya hak kazanmıştır” ifadelerini kullandı.

YAPILAN ÇALIŞMALARI İNCELEDİLER


Kaymakam Kubilay’ın konuşmasını tamamlamasının ardından serginin açılışı yapılarak kursiyerlerin el emeği göz nuru çalışmaları tek tek incelendi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2016, 18:59

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510