Engelliler havuzda gelişiyor

Özel Gülerçin Koleji, Mevlana İlkokulu’na devam eden 12 engelli öğrenciye haftanın bir günü 9-12 saatleri arasında gelişimlerini sağlamak için yüzme olanağı sunuyor. Kasım ayından bu yana süren aktivitede Mevlana İlkokulu Özel Eğitim ve Sınıf Öğretmenleri Şinasi Ekinci, Suat Şahin, Tuğba Kutlu ile Aycan Yoloğlu öğrencilere eşlik ederken, öğrencilerin kondisyonerliğini ise Özel Gülerçin Koleji yüzme öğretmeni Sevgi Arslan yapıyor.

Engelliler havuzda gelişiyor
ÇerkezköyBakış - Özel Gülerçin Koleji, Mevlana ilkokulunda okuyan toplam 12 engelli öğrenciye haftanın bir günü 9-12 saatleri arasında gelişimlerini sağlamak için yüzme olanağı sunuyor.
HAFTADA BİR GÜN YÜZÜYORLAR
Haftada bir gün Özel Gülerçin Koleji yüzme havuzunda 09.00-12.00 arası yüzen engelli öğrencilerin ilk günlerde sudan korktukları için suya girmedikleri sonrasında ise sudan çıkartılmakta güçlük çektiklerini belirten Özel Gülerçin Koleji Sosyal Tesisler Müdürü Ender Debreli, “Havuz terapileri ve hidroterapileri ile engelli öğrencilerin küçük ve büyük kaslarını geliştirerek denge kabiliyetlerini arttırıyoruz. En büyük hedefimiz de bu gelişimin bireysel gelişime yansımasıdır. Engelli öğrencilerin havuzda gelişimlerini devam ettirmeleri için birçok okuldan talep alıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde bu yönde çalışmalarımız da olacak.” Dedi.


banner287

DENEYİMLİ EĞİTİMCİ GRUBU
Özel Gülerçin Koleji ekibine bu imkanı sağladıkları için teşekkür eden Şinasi Ekinci şunları söyledi: “Kültür fizik hareketlerimizi Gülerçin koleji yüzme öğretmeni Sevgi Arslan eşliğinde gerçekleştiriyoruz. Gülerçin Koleji’nin bize hem yer hem de eğitimci açısında büyük katkıları oldu. Başta Ender Debreli ve Sevgi Arslan’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.”
Haber: Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510