Engelliler saygı bekliyor!

Kaldırımlardaki tekerlekli sandalye rampalarına park ederek engellilerin haklarını gasp eden araç sürücüleri tepki topluyor.

Engelliler saygı bekliyor!
Kaldırımlardaki tekerlekli sandalye rampalarına park ederek engellilerin haklarını gasp eden araç sürücüleri tepki topluyor. Son olarak Atatürk Caddesi’nde tekerlekli sandalyesiyle seyir halinde olan Saniye Omak, engelli rampasına park eden araç sürücüsünü polise ihbar etti.

Çerkezköy Bakış -
Çerkezköy Atatürk Caddesi’nde Kaldırım köşesinde bulunan tekerlekli sandalye rampasına park edilmiş halde bulunan araç, engelli vatandaş Saniye Omak’ı çileden çıkarttı.
İŞLERİNİ HALLETMEK İÇİN ÇARŞIYA ÇIKMIŞTI
Dün bazı işleri için eşiyle Atatürk Caddesi’nde seyir halinde olan Omak, Gündüz Eczanesi’nin bulunduğu kaldırımdan karşı kaldırıma geçmek isterken bir engelle karşılaştı. Kaldırımın köşesinde bulunan tekerlekli sandalye rampasına aracın ön kısmını sokarak park eden bir araç Saniye Omak’ın karşı kaldırıma geçmesini engelledi. Hem üzülen hem de sinirlenen vatandaş Polis’e ihbarda bulundu ve bir süre bekledi.KISA SÜRELİ GERGİNLİK YAŞANDI
O esnada araç sürücüsü aracı bulunduğu yerden kaldırmak için geldiğinde kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Saniye Omak, araç sürücülerinin engelli bireylerin şehirdeki eli kolu olan engelli rampalarına park ettiklerini ve engellilerin vatandaşlık haklarına saygısızlık ettiklerini ifade etti. Bu kadar küçük bir engel yüzünden orada beklediğini ve işini halletmek için eşinin yolun diğer kısmına gittiğini söyleyen Omak, duyarsızlık yapan sürücüleri saygıya davet etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2014, 17:31

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
çerkezköy
çerkezköy - 5 yıl Önce

ortada ceza kesecek poli̇s yok poli̇s...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510