‘Engelsiz Masallar’ Halk Eğitim’de sahnelendi

Engelsiz Masallar, PERYÖN Trakya’nın sponsorluğunda Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelendi. Tamamı engellilerden oluşan oyunda oyuncuların performansı büyük beğeni topladı.

‘Engelsiz Masallar’ Halk Eğitim’de sahnelendi
ÇerkezköyBakış -  ‘Engelsiz Masallar’ adlı tiyatro oyunu geçtiğimiz akşam saat 19.30’da Halk Eğitim Merkezinde sahnelendi.
ÇOK SAYIDA DAVETLİ İZLEDİ
Oyunu Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce, Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Peryön Trakya Yönetim Kurulu Başkanı Özber Çetin ile çok sayıda davetli izledi. Oyun öncesinde kısa bir konuşma yapan Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya konuklarına hoş geldiniz diyerek, ‘’Bu dünyaya kimse engelli gelmek istemez. Bizler hayatın doğal şartlarında engelli kalmış insanlarız. Toplam 760’a yakın üyemizle engelli vatandaşlarımız için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.
“ANAOKULLARINI GEZİYORUZ”
Engelli üyelerle birlikte okulları gezerek çocukları ufak yaşta bilgilendirdiklerini kaydeden Çetinkaya, ‘’Biz çocuklarımızın bizlerin başına gelen kazalardan korunması için bu çalışmaları yapıyoruz. Her birimizin ayrı bir hikâyesi var ve bu hikâyeleri çocuklara anlatmaya çalışıyoruz.” Dedi


banner287

BU TİYATRO FARKLI GÖZLE İZLENMELİ
Engelsiz Masallar’ tiyatro oyununda oyuncuların zihinsel ve fiziksel engelli vatandaşlar olduğunu kaydeden Çetinkaya, ‘’Tiyatro oyuncularının engellerini düşünerek bu tiyatroyu izlemenizi istiyorum. Çünkü toplum engelli vatandaşlarımıza farklı gözlerle bakıyor. Ben buradan son olarak bize Türkiye’de emsal teşkil edecek şekilde dizayn edilmiş engelliler binasını tahsis eden Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’e de huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Umarım eğlenceli bir etkinlik olur.” diyerek engelli oyuncuları tanıttı. Çetinkaya ayrıca katkılarından ötürü Peryön Trakya Yönetim Kurulu Yönetimi’ne de teşekkür etti.
“ENGELLİLER FARKLI MESAJLARLA GELDİ”
Tiyatroda Hülya Güven, Yunus Gökdemir, Şengül Civan, Meral Dağaşan, Ali Tanşu, Ümit Pıtırlı, Metin Uygun, Çisem Aksu, Ferhat Aslan, Arif Odunci, Meltem Muduri, Halim Kol, Rabia Kol ve Ahmet Taşan rol alırken, her oyuncu ayrı bir mesajla engellilerin sorunları ile organ bağışına dikkat çekti.
PERFORMANSLARI TAKDİR TOPLADI
Pamuk prenses ve Yedi cücelerden esinlenerek hazırlanan ‘Engelsiz Masallar’  isimli oyun katılımcılardan tam not alırken oyuncular oyun bitiminde ayakta alkışlandı.
Haber: Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306