Erken teşhis hayat kurtarır

Çerkezköy Belediyesi ve Çerkezköy İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün ortaklaşa yapmış olduğu 3 farklı alandaki ücretsiz kanser taramasının 5.’si önceki gün yapıldı. Yapılan kanser taraması sonucu riskli görülen 25 vatandaş KETEM’e gönderildi. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, erken teşhisin hayat kurtardığı sözünden yola çıkarak sağlık taramaları konusunda hassas davranması ve tedbirin alınması gerektiğini ifade etti.

Erken teşhis hayat kurtarır
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi ve Çerkezköy İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün ortaklaşa yapmış olduğu 3 farklı alandaki ücretsiz kanser taramasının 5.’si önceki gün yapıldı. Yapılan kanser taraması sonucu riskli görülen 25 vatandaş, geniş çaplı tetkik için Tekirdağ Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezi’ne (KETEM) gönderildi.
25 KADIN KETEM’E GÖNDERİLDİ
Çerkezköy Belediyesi’nin, kadınların sosyal ve kültürel açıdan gelişiminin yanı sıra fizyolojik ve psikolojik olarak sağlıklı olmalarına da büyük önem verdiğini ifade eden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Belediye olarak İlçe Sağlık Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak meme kanseri, rahim ağzı kanseri ve gaitada gizli kan taraması olarak toplam üç alanda tarama yaptık. Mayıs ayı itibari ile Çerkezköy İlçe Sağlık Müdürlüğü ile koordineli olarak gerçekleştirilen kanser taramasının 5.si düzenlenerek, tarama sonucunda risk grubunda olan 25 vatandaşımız geniş çaplı inceleme yapmak için Tekirdağ Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezi’ne (KETEM) gönderildi” dedi. 
banner287
BİZE DÜŞEN TEDBİR ALMAKTIR
Belediye olarak vatandaşın sağlığına ayrı bir hassasiyet gösterdiklerini ifade eden Akay, vatandaşların bu tür hastalıklara yakalanmasını istemediklerini kaydetti. “Bu tür hastalıklarda bizlere düşen en büyük görev ise tedbir almaktır” diyen Akay, bunun da erken teşhisten geçtiğini kaydetti. Erken teşhisin hayat kurtardığı sözünden yola çıkarak sağlık taramaları konusunda hassas davranması ve tedbirin alınması gerektiğini kaydeden Akay, “Biz vatandaşlarımızın, özellikle de kadınlarımızın sağlığını düşünerek İlçe Sağlık Müdürlüğümüzle ortaklaşa bir çalışma yürütüyoruz. Sağlık kurumlarının yapacağı testler ve değerlendirmeler sonucunda riskli görünen vatandaşlarımız geniş çaplı inceleme için Tekirdağ Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezi’ne (KETEM) gönderiyoruz” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 17:48

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306