Ertem: Türkiye’nin en pahalı Ulaşım hattı Çerkezköy’de

Tepe Emlak Konutları sakinlerini dinleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, vatandaşların, şehir içi ve şehirler arası ulaşım bedellerinin yüksekliğinden şikayet etmesi üzerine “Çerkezköy-Çorlu, Çerkezköy-Tekirdağ ve Çerkezköy- İstanbul hattı Türkiye’nin en pahalı hatları. Alternatif olmadığı için tek firma devam ediyor. Göreve geldiğim günden beri bunun mücadelesini veriyorum. Buraya ciddi, rekabet edecek bir firmanın gelmesi lazım. 100 kilometreye 18 TL ödeniyor. Normalde İstanbul’a bilet fiyatlarının 12-13 TL olması gerekiyor. Ciddi ve kaliteli hizmet verebilecek bir firma gelsin, ben sonuna kadar destek vereceğim.” diye konuştu

Ertem: Türkiye’nin en pahalı Ulaşım hattı Çerkezköy’de
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, beraberinde Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve AK Parti Cumhuriyet Mahallesi Başkanı Mehmet Mece ile birlikte önceki akşam saat 19.00’da Tepe Emlak Konutları’nda bulunan kıraathaneyi ziyaret etti.
“SIKINTILARINIZI DİNLEMEYE GELDİK’’
Ziyaret kapsamında ilk olarak konuşan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, en son 3 ay önce Emlak Konutlarındaki kıraathaneye ziyarette bulunduklarını söyleyerek “Dertlerinizi ve sıkıntılarını dinlemeye geldik. Burada sokak lambalarında bir sıkıntı vardı ama Belediyemiz kanalıyla sorunu çözüme kavuşturduk. ” bilgisini verdi.
EDS SİSTEMİ İLE HIZ SINIRI GETİRİLECEK
Tepe Emlak konutları sakinlerinden Erdoğan Çimendağ, konutların girişine caydırıcılık amacıyla trafik ışıklarının konulmasını isterken, Başkan Ertem’de, “Belli bir trafik yoğunluğu olması lazım ki trafik ışıkları konulsun. Ancak ihtiyaç varsa çözüm getiririz. Yolda EDS çalışması devam ediyor. Maksimum hız belli olacak ve bu sorun da çözülmüş olacak” cevabını verdi.
“TÜM EKSİKLİKLERİ ELDEN GEÇİRECEĞİZ’’
Bir diğer mahalle sakini İsa Şahin Piknik alanı içinde bulunan çeşmelerin kırıldığını ve biran önce tamir edilmesi gerektiğini ifade etti. Şu anda bir çalışma yapılmasının anlam ifade etmediğini kaydeden Başkan Ali Ertem, “Bahara yakın inşallah hepsini çözeceğiz.” diye konuştu.
“SOKAKLAR HEM İNSANLARA HEM DE KÖPEKLERE AİTTİR’’
Özgür Yalçınkaya isimli vatandaşın okul çevresindeki köpeklerden rahatsız olduklarını ifade etmesi üzerine kanunlar çerçevesinde hayvanlarla ilgili olarak işlem yapıldığının bilgisini veren Ali Ertem, “Bir köpeği alıp yok edemiyoruz. Köpeği aldıktan sonra 15 gün tutabiliyorum, 16 gün tutamıyorum. Giriş ve çıkış tarihi belli olmak zorunda. O süreç içinde aşısını ve bakımını yaparak doğal ortamına bırakmak zorundayız. Sokaklar sadece insanlara ait değil. Hem köpeklere hem de insanlara ait, kanun bunu emrediyor. Beraber yaşamaya alışacağız” açıklamasında bulundu.
PAZAR YERİ İSTEDİLER
Bir vatandaş Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’den Tepe Emlak konutlarına Pazar yeri yapılması talebinde bulundu. Pazar yeri için sabit bir yer olması gerektiğini kaydeden Başkan Ertem, “Kalıcı yapmamız lazım ve nereye yapabiliriz ki. Bize ait milleti rahatsız etmeyecek bir yer bularak bunu yapabiliriz. Bize ait bir yer bularak bunu projelendirebiliriz” derken, park isteğine de iki park yapma sözü verdi.
MAHALLELİ MİNİBÜS ÜCRETLERİNİ ELEŞTİRDİ
Bir mahalle sakinin minibüs saatlerinin daha erkene çekilmesi yönündeki talebini de yanıtlayan Ali Ertem “Minibüs saatleri 07.00’da başlıyor, daha erkene çekilmesi için gerekli görüşmeleri yapacağız. Çerkezköy-Tepe Emlak Konutları güzergahı minibüs ücreti diğer güzergahlara oranla daha yüksek. Çorlu’da Otogardan Orion’a ücret 1 TL iken, Çerkezköy güzergahında ise bu ücret 1.75 TL, bu rakam yüksek.’’ Diye konuştu. Tepe Emlak Konutları’nın günden güne büyüdüğünü anlatan Ali Ertem, “Burada yaklaşık 6-7 bin nüfusluk bir mahalle oluştu.’’ Dedi.  
banner287“ELİMİZDEN GELDİĞİNCE FİYATLARI FRENLEMEYE ÇALIŞIYORUZ’’
Belediye’nin minibüs işletip işletemeyeceği yönündeki bir soru üzerine Ali Ertem şunları söyledi: “Çorlu’da bu uygulama var, ancak vazgeçmenin hesabı yapılıyor. Bizlerin her saat buraya otobüs kaldırmamız mümkün değil, minibüs ücretlerini de bizler belirlemiyoruz. Ayrıca yolcu taşımacılığı yapan esnafın da zarar etmesi uygun olmaz. Bizler belediye olarak fiyatları frenlemeye çalışıyoruz. Minibüsler dolu gidip dolu gelirlerse elbette fiyatlarda indirim yaparlar. Ama burada en az 1-2 minibüs doluyor. 3-4 kişiyle gidip gelince onlarda zarar ederler. Soruna mağdur etmeden çözüm bulmak zorundayız. Büyükşehir Yasasıyla birlikte artık büyükşehir ilçesi oluyoruz. Ulaşımla ilgili her yetki büyükşehir belediye meclisine geçiyor. Büyükşehir belediyesi Tekirdağ genelinde ulaşımı tek elden yönetecek.’’ İfadelerini kullandı.  “İMKANIM OLSA 9 SENE ÖNCE BEN HAT KURARDIM’’
Şehirler arası yolcu taşımacılığı hakkında da konuşan Ertem şöyle devam etti; “Çerkezköy-Çorlu, Çerkezköy-Tekirdağ ve Çerkezköy- İstanbul hattı Türkiye’nin en pahalı hatları. Alternatif olmadığı için tek firma devam ediyor. Göreve geldiğim günden beri bunun mücadelesini veriyorum. Belediyeler toplu taşıma yapamaz, kanunen yasak. Ulaştırma Bakanlığı’ndan D1 belgesini almış firmalar bu taşımaları yapabilirler. Ben sadece teşvik ediyorum. Bir firma geldi, 3 ay durdu gitti. Sonrasında bir başka firma geldi, onlarda fazla durmadan gittiler. Buraya ciddi, rekabet edecek bir firma gelmesi lazım. 100 kilometreye 18 TL ödeniyor. Bir firma çıkıp da ‘ben bunu burada yapacağım’ demiyor. Normalde, Çerkezköy’den İstanbul’a bilet fiyatlarının 12-13 TL olması gerekiyor. Ciddi ve kaliteli hizmet verebilecek bir firma gelsin, ben sonuna kadar destek vereceğim. Rekabet olmadığı için fiyatlar yüksek oluyor. Belediye’nin şehirler arası hat kurma hakkı olsaydı Çerkezköy Belediyesi olarak şehirler arası bir firma kurmuş olurduk. ”
“GEREKENİ YAPIYORUZ’’
Bir vatandaşın piknik alanının değerlendirilmesine yönelik sorusu üzerine Ali Ertem, piknik alanının belli periyotlar halinde temizlendiğini söyleyerek “Yaz ayı öncesinde piknik alanında bir çalışma yapacağız. Piknik alanı kamuya ait, kirasını belediye olarak bizler veriyoruz. “ diye konuştu. Ziyaret soru cevap kısmının ardından sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
sayın başkan
sayın başkan - 6 yıl Önce

sen böyle ufak kuruşlu işlerle uğraşmak istemessin sana fabrika tarzı işler gerekir başkanım bunlar ufak tefek işler . bu tarz işleri aleddin kulaklarını açmış iyi dinliyor trabzondan getirir bir tane firma yeni yere açılış yapar . firma ismi aledtur

Vatandaş
Vatandaş - 6 yıl Önce

doğru istanbuldan başka firmalar geldi. gelen firmalar müşteri aslmasın diye kale dekiler 5-10 adam tuttular kavga falan çıkarsınlar diye ordaki herkes şahit hergün sopalı kavgalar oluyordu dışardan gelen yabancı şöförlerin muavinlerin gözünü korkuttular. adamlarda gitmek zorunda kaldı. senin yapacağın şey rekabet kurulu başkanlığına güzle bir rapor yazmak olur. rekabet olsun diye 2 firma açılmış ama bunlar sadece tabelada 2 ayrı firma.. içerde birbirlerine bilet kesiyorlar aynı otobüs iki firmanın da durağından yolcu topluyor böylece her saatnbaşı araba kaldırarak başkasının rekabet etmesine engel oluyorlar. bunun yasal emsalleri var kanunen araştırılırsa bu firmalar yaptıklarına pişman hale gelir. kimsenin ekmeğinde gözümüz olmaz çalışsınlar kaznasınlar ama rekabeti engelleyip keyfi fiyat artırmakta ayıptır. ana baba ve 2 çocuğu istanbula gitmek istiyorlarsa72 gidiş 72 geliş yol parası vermek zorundalar! o paraya araba kiralanıp deposu doldurulup öyle gidilir ayıptır günahtır..

mehmet
mehmet - 6 yıl Önce

koskoca metro firması geldi çerkezköy-istanbul hattına girdi . onlar bile tükendi vazgeçti. alternatif yok diye bu sömürü devammı edeccek başka bir çözümünü bulmak sizin elinizde eğer başkansanız bir çözüm bulursunuz. normal vatandaşlardan parayı alıyorlar . üstüne bir de vatandaşlarla sürekli polemiğe giiriyorlar . tekirdağ büyük şehir oldu . günde 10 sefer tekirdağ - çerkezköy arası sefer olsa 10 sefer de çorlu- çerkezköy-saray arası sefer oluşturulsa görüceksiniz bu çözüm olacaktır. firma diyorsunuz. belediye olarak alın 10 otobüs hatlara koyun çalısın bunu yapacak çerkezköy belediyesinde para mı yok . çözüm istiyorsanız alın size çözüm

musa
musa - 6 yıl Önce

merak etmeyin arkadaşlar bana sayısaldan para çıksın hemen yeni bir hat açıyorum çerkezköy istanbul arası 7 tl çerkezköy tekirdağ arası 5tl az kaldı sabredin

öğrenci
öğrenci - 6 yıl Önce

ben çerkezköy den istanbula 15tl ye, istanbuldan bursaya 17 tl ye gidiyorum. hesabı siz yapın... kalenin yaptığı zulümdür.

metteroo
metteroo - 6 yıl Önce

geç bunları başkan.metro buraya geldi.rekabet yapıyordu.-1-nolu yazanede bilet kesiyordu. zabıtalarını gönderdin içeride yolcu varken,bilet kesiliyorken,adamların masa,sandalyelerini dışarı atıp mühürlettin.sonra şampiyon turizm geldi-6-nolu yazanede bilet kesiyordu,onlarıda aynı şekilde polis zoruyla atıp yazanelerini müğürledin halada müğürlü.bunların nedenlerini kahve toplantılarında anlat, ama doğrusunu anlat yoksa birgün biri gelip anlatır.hemde basın açıklamasıyla...

ADNAN
ADNAN - 6 yıl Önce

belediye başkanının gücü değil belde başkanlarıda gelse yoncayı kale yi fiat indiriminde bulunduramazlar.
çünkü onlarda onlardan....

derviş enes kır
derviş enes kır - 6 yıl Önce

kale yonca kavgası hüseyinin bıçaklanmasından sora anlaşmayla devam ediyor böylede gider.yeni bir firmayla yeni bir hüseyin gelir onlarada anlaşırlar vatandaş yine aynı gider....


SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306