Gümrük Müdürlüğü’ne yeni müdür atandı

Çerkezköy Gümrük Müdürlüğü’ne GAP Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nden Gümrük Müdürü Hasan Hüseyin Dinsever atandı. Dinsever, Çerkezköy’deki görevine başladı.

Gümrük Müdürlüğü’ne yeni müdür atandı
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Batı Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü görevine atanan Abbas Sarıhan’ndan boşalan Çerkezköy Gümrük Müdürlüğü’ne GAP Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nden Hasan Hüseyin Dinsever atandı.  
“ÇERKEZKÖY HER GEÇEN GÜN GELİŞİYOR’’
Memuriyet yaşamına Edirne Kapıkule’de başlayan Hasan Hüseyin Dinsever İzmir, Gürbulak, İstanbul, Habur, Muğla Dalaman ve son olarak da GAP Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü bünyesinde görev yaptı. Çerkezköy’de yeni görevine geçtiğimiz günlerde başlayan Hasan Hüseyin Dinsever, Çerkezköy’ün her geçen gün gelişen bir yapısı olduğunu belirterek gelişmenin de rakamlara yansıdığını söyledi.
“SON 10 YILDA TİCARET HACMİ YÜZDE 300 ORANINDA ARTTI’’
Çerkezköy Gümrüğü’nde 2002 yılında 841 milyon dolar ticaret hacmi gerçekleşirken, bugün bu rakamın yüzde 300 artışla 2.5 milyar dolara çıktığını ifade eden Hasan Hüseyin Dinsever, 2012 yılı ekim ayı ithalat ve ihracat rakamlarını da açıkladı. Dinsever, ekim ayında Çerkezköy Gümrüğü’nde 267 milyon 964 bin dolarlık bir ticaret hacminin gerçekleştirildiğini belirterek ekim ayı ihracatının 73 milyon 373 bin dolar, ekim ayı ithalatının ise 194 milyon 591 bin dolar olduğunu söyledi.
DEVLETE DOĞRUDAN 348 MİLYON TL VERGİ KATKISI
banner287
Dinsever ayrıca Çerkezköy Gümrük Müdürlüğü’nde 2012 yılı Kasım ayına kadar devlete 348 milyon TL doğrudan vergi katkısı gerçekleştirildiğini bilgisini verdi.
“AB’DEKİ EKONOMİK SIKINTI İHRACAT RAKAMLARINI ETKİLEDİ’’
Son dönemlerde Avrupa Birliği ülkelerinde yaşanan ekonomik sıkıntı nedeniyle ihracatta bir azalma olduğunu ifade eden Hasan Hüseyin Dinsever, ithalat rakamlarındaki artışın ise tren seferlerinin haftada 3 güne indirilmesini bağladı. Dinsever, tren seferlerinin eski haline döndürülmesinin ardından Çerkezköy Gümrüğü’ndeki işlem kapasitesinin de normal hale döneceğini ifade etti.
KARGO ŞİRKETLERİ İHRACATI ETKİLİYOR
İhracattaki rakamların düşük olmasının bir diğer nedeninin de parsiyel taşımacılık yapan kargo şirketlerin faaliyet göstermesine bağlayan Dinsever, yük ağırlığı fazla olan firmaların karayolu yerine demiryolu veya denizyolunu tercih etmelerinden dolayı da Çerkezköy Gümrüğü’ndeki ihracat rakamının yükselmediğini söyledi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
latif
latif - 6 yıl Önce

hayırlı olsun...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306