Gümüşhaneliler dernek gecesinde bir araya geldi

Gümüşhaneliler, Tekirdağ Gümüşhaneliler Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen 3.Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Gecesi’nde bir araya geldi.

Gümüşhaneliler dernek gecesinde bir araya geldi
Gümüşhaneliler, Tekirdağ Gümüşhaneliler Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen 3.Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Gecesi’nde bir araya geldi. Büyük bir katılımla gerçekleşen gecede Gümüşhaneliler, gönüllerince eğlenirken davul-zurna eşliğinde de bol bol halay çektiler.

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Gümüşhaneliler Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen 3.Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Gecesi yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
GENİŞ KATILIM YAŞANDI
Lemar Düğün Salonu’nda Cumartesi günü 19.00-24.00 saatlerine arasında düzenlenen Tekirdağ Gümüşhaneliler Derneği 3.Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Gecesi’ne Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Saray Kaymakamı Hüseyin Öner, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, siyasi partilerin ilçe temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, özel kurul ve kuruluşların temsilcileri, dernek üyeleri ile çok sayıda Gümüşhaneli katıldı.“DERNEK İSMİMİZİ DEĞİŞTİRDİK”
Tekirdağ Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Hasan Hatipoğlu ile dernek yönetim kurulu üyeleri misafirlerini tek tek karşılayarak hepsiyle yakından ilgilendi. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Hasan Hatipoğlu, dernek isimlerinin
Tekirdağ Gümüşhaneliler Derneği dernek isimlerinin değişmesiyle üzerlerine düşen görevin daha da fazla olduğunu ifade ederek, “2006 yılında Çerkezköy Gümüşhaneliler Derneği olarak kurulmuştuk. Tekirdağ’da tek dernek olması ciddi anlamda üzücü bir durum. Çerkezköy genelinde 1800 Gümüşhaneli, Tekirdağ genelinde ise 7 Bin 500 Gümüşhaneli’nin arasında bir dernek olmasını istemezdik. Biz İl genelinde tek çatı olarak tüm hemşehrilerimizi bir çatı altında toplamak için bir araya geldik.” dedi.
“ÜYE SAYISINI ARTTIRMALIYIZ”
Hatipoğlu konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Üye sayımız şuan İl genelinde yüzde 5 civarında. Dernekler üyeleriyle ayakta durur ve üyelerimizden isteğimiz daha fazla hemşehrilere ulaşmak. İlk olarak biz yöneticilere bu iş düşüyor ama dört koldan üye sayımız için çalışmalıyız.”
TEŞEKKÜR ETTİ
Dernek Başkanı Hasan Hatipoğlu’nun ardından konuşma yapmak üzere sahneye gelen Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, geceyi düzenleyen herkese teşekkür ederek, “Dernek olarak Gümüşhaneliler derneğinin başarılarının devamını diliyorum. Bugün de burada güzel bir gece organize etmişler. Başta dernek Başkanı Hasan Hatipoğlu olmak üzere herkese içten teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
banner287“GÜMÜŞHANE İLE GURUR DUYUYORUM”
Kubilay 2009 yılında Gümüşhane’de görev yaptığını da kaydederek, “2009 Yılında Kelkit’te görev yaptım. Gümüşhane benim için çok özel ve hep gurur duyduğum bir yer oldu.  Rahatlıkla söyleyebilirim ki Gümüşhane, Kelkit ve diğer yerleri rüyalarımızın şehridir.” diye konuştu.
PLAKET TAKDİM EDİLDİ
Açılış konuşmalarının ardından Tekirdağ Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Hasan Hatipoğlu tarafından Kaymakam Metin Kubilay’a plaket takdim edildi.BOL BOL HALAY ÇEKTİLER
Konuşmaların tamamlanmasının ardından Cemal Kaya ile Tülay Maciran sahne aldı. Hem yöresel hem de sevilen birçok eseri seslendiren Cemal Kaya ile Tülay Maciran, davetlilerden bol alkış aldı. Sunuculuğunu Adem Metan’ın yaptığı programda davetliler gecenin ilerleyen bölümlerinde davul-zurna eşliğinde bol bol halay çekti.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2014, 17:10

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510