İşbaşı eğitim programları ilgi görüyor

Firmalarda pratiğe dönük uygulamalarla işsizlere mesleki tecrübe kazandırmayı amaçlayan işbaşı eğitim programlarına Çerkezköylüler büyük ilgi gösteriyor. Programın kalifiye eleman istihdamını artıracağını belirten İŞKUR Çerkezköy Şube Müdürü Ercan Sözen “Firmalar için deneyimli ve donanımlı elemanların önemi çok büyük. Buna yönelik projeler üretiyoruz.” Dedi.

İşbaşı eğitim programları ilgi görüyor
ÇerkezköyBakış - İşbaşı eğitim programına katılan vatandaşlara günlük 25 TL ödeniyor.
“6 AYLIK SÜREYİ KAPSIYOR’’
İşkur tarafından düzenlenen programa son en az 2 sigortalı çalışanı bulunan işverenler katılabilecek. Haftada en fazla 45 çalışma saati, toplamda 6 ay süreyi öngören programda çalışanlara genel sağlık sigortası da yapılıyor. Program sonunda çalışanların sayılarına göre kalıcı istihdamını da sağlayan işbaşı eğitimi için İşkur Çerkezköy Şube Müdürü Ercan Sözen “Bu program için bize başvuran işverenlerimiz alacakları eleman sayısının 10’da birini istihdam etmek zorunda. Eğer bu şarta uyarsa daha sonra tekrar aynı program için bize başvuru yapabilirler.” Dedi.
“ŞUAN 9 ÇALIŞAN VAR’’
banner287
Program dahilinde bağlı olan firmalardan 8’inin bu program için talepte bulunduğunu belirten Sözen “Şu an 9 vatandaşımız bu firmalarda hem mesleğini öğreniyor hem de pratik olarak tecrübe kazanıyor. Programın da en büyük amacı budur. Biz gerekli şekilde kalifiye eleman ihtiyacını sağlamak için çalışıyoruz. Program için başvuran vatandaşlar tamamen işverenin kurallarını uygulamak zorunda. Bunu da sağladıktan sonra yapılacak tek şey işi en ince ayrıntısına kadar öğrenebilmek.” Açıklamasını yaptı.
BAŞVURULAR İŞKUR’A
İş başı eğitim programına katılmak için İşkur’a kayıtlı işsiz olmak, işverenin birinci dereceden yakını olmamak, öğrenci olmamak olduğunu hatırlatan Ercan Sözen,” tehlikeli ve çok tehlikeli olarak adlandırılan iş alanları için katılımcılardan meslek erbabı olduklarına dair bir belge istiyoruz. Burada büyük bir sorumluluk var. Tecrübeyi gösteren belge ile bu alanlarda da bu program dahilinde çalışanlarımız olabilir.” İfadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306