Jandarma ve polis kuş uçurtmadı

Yılbaşı tedbirleri dolayısıyla Çerkezköy’de jandarma ve polis tedbiri elden bırakmadı. Güvenlik güçleri asayiş ve trafik denetimlerinde deyim yerindeyse kuş uçurtmadı.

Jandarma ve polis kuş uçurtmadı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yılbaşı tedbirleri çerçevesinde tüm gece asayiş ve trafik denetlemesi yaptı. Jandarma ekipleri sorumluluk bölgeleri olan Kızılpınar ve Veliköy mahallelerinde 24 personel, 4 devriye müdahale aracı, 1 trafik timi, 2 farklı noktada yol emniyeti pozisyonu aldı. Jandarma ekipleri 126 araçta trafik denetlemesi yaptı. Tüm sürücülerde alkol ve resmi evrak sorgulayan trafik timleri, yolcu minibüslerinde seyahat eden vatandaşlarda da asayiş denetlemesi  yaptı. Toplam 156 vatandaş üzerinde GBT sorgulaması yapan jandarma ekipleri sabit uygulamalarının yanı sıra eğlence mekanlarında da sorgulama yaptı.
POLİS VE PÖH DENETLEDİ
İlçe merkezinde ise polis ekipleri teyakkuzdaydı. Polis, Çerkezköy meydanı ve altı yol kavşağında trafik denetlemelerine başladı. Saat 23.00’da başlayan denetlemeler gece geç saatlere kadara devam etti. Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın’da Çerkezköy’e gelerek İlçe Emniyet Müdürü Murat Sevgi’den denetlemeler hakkında bilgi aldı. Asayiş ekipleri, yeni yıla girilen ilk dakikalarda havaya ateş eden bir kişiye ise işlem yaptı. Öte yandan eğlence mekanları da polis tarafından tek tek kontrol edildi. Ayrıca Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü’nden görevlendiren 7 kişilik Özel Harekat Timi de Çerkezköy’de güvenliği sağlamak adına kontroller gerçekleştirdi. Polis yaptığı denetimlerde 234 araç sorgusu, 364 kişi üzerinde de GBT sorgulaması yaptı.

banner287

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306