Karaağaç Islah OSB’de imar plan uygulaması yapılacak

Karaağaç Belediyesi Şubat ayı Meclis toplantısının ilk oturumu Karaağaç Belediye Başkanı Dr.Özkan Yücel Başkanlığında tamamlandı. İmarla ilgili konular ile kurumların talepleri ilgili komisyonlara havale edilirken, Islah OSB ile ilgili 1/5000 revizyon imar planı ile 1/1000 uygulama imar planı talebi oy birliği ile kabul edildi.

Karaağaç Islah OSB’de imar plan uygulaması yapılacak
ÇerkezköyBakış - Karaağaç Belediyesi 2013 yılının ikinci meclis toplantısını dün Belediye Başkanı Dr.Özkan Yücel Başkanlığı’nda gerçekleştirdi.
TOPLANTI DÜN YAPILDI
2013 yılının ikinci meclis toplantısı saat 10.00’da başlarken, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Meclis Üyeleri Ensar Şimşek ve Ercan Çelik imzalı dilekçede, “Belediyede ihtiyaç olan mezarlık alanı için imar planında park ve rekreasyon alanı olarak belirtilen 141 ada ile Defacto fabrikası arasında kalan alanın ağaçlandırma alanına dönüştürülmesi” talebi oy birliğiyle gündeme eklendi. Birinci gündem maddesi olarak Trakya Bölgesi Doğalgaz Dağıtım A.Ş. ile Karaağaç Belediyesi arasında yapılacak olan Üst Yapı Onarım Protokolü için Belediye Başkanı’na yetki verilmesi konusu görüşüldü. Yapılan oylamanın ardından, Başkan Yücel’e yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
KURUMLARIN DİLEKÇELERİ GÖRÜŞÜLDÜ
Toplantının devamında, 110 hektar alana ait 1/5000 ölçekli Nazım İmar planları ile 100 hektar alana ait 1/1000 ölçekli İmar Planlarının uygulanması konusunun görüşülmesine geçildi. Yapılan bilgilendirmenin ardından her iki konu da görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havale edildi. Gündemin bir diğer maddesinde ise beldedeki kamu kurum ve kuruluşlarının taleplerini içeren dilekçeler görüşmeye alındı.TALEPLER PLAN BÜTÇE KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ
Karaağaç İlkokulu’nun verdiği dilekçede, okulun tuvaletlerinin yenilenmesi, bahçe duvarının yapımı, bahçeye kilit taş döşenmesi, bahçe içinde spor alanının yapılması, su tesisat ve su depolarının bakımı, yenilenmesi, konferans salonunun düzenlenmesi ve elektrik sayacının akıllı sayaca dönüştürülmesi talepleri yer aldı. Karaağaç İlkokulu tarafından verilen bir diğer dilekçede ise, okulun Karaağaç’ı temsilen küçükler futbol-yıldız, küçükler kız- erkek kros Tekirdağ İl Birinciliği yarışmalarına katılacağı belirtilerek, ulaşım sorununun çözülmesi talep edildi. Karaağaç Atatürk Ortaokulu’nun verdiği dilekçede ise, okulun çeşitli eksiklerinin olduğu belirtilerek, okulun elektrik prizlerinin ve kompanzasyon sisteminin bakım onarımının yapılması, engelli merdivenlerinin onarımı, kazan dairesi girişindeki perde duvarın bakım onarımı, çok amaçlı salonun düzenlenmesi ve ses sistemi, ihata duvarının üzerindeki demirlerin sağlamlaştırılması, yangın çıkışına demir kapı yaptırılması ve kazan dairesi girişindeki kapının onarımı, idari odalara perde yaptırılması talep edildi. Son dilekçede ise, Veysel Karani Camii’nin bahçesi içinde faaliyet gösteren Kuran Kursu’nun verdiği dilekçede 25 adet sıra talebinde bulundu. Tüm talepler görüşülmek üzere Plan Bütçe Komisyonu’na oy birliğiyle havale edildi.
banner287ORTAKLI PAYI 16 BİN 500 TL OLARAK BELİRLENDİ
Gündemin 5.maddesinde, Belediye Başkanı ve Meclis Üyelerinin gezi harcırahları görüşülürken, Kayader’in Mart ayı içinde Almanya ve Hollanda’ya gezi düzenleyeceği ifade edildi. Konu görüşülmek üzere Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Gündemin 6.maddesinde Karaağaç Islah OSB Müteşebbis Heyet Başkanlığının Katılım Payı hakkındaki talebi görüşüldü. Yapılan bilgilendirmenin ardından 16 bin 500 TL’lik ortaklık payının ilgili hesaba yatırılmasına oy birliği ile karar verildi.
ISLAH OSB KONUSU OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ
Toplantıda, 434 ada 38 parsel, 659 ada 9 parsel, 728 ada 12 parsel, 726 ada 9 parseldeki belediye hisselerinin talep sahiplerine satışı da oy birliği ile Encümen’e havale edilirken, Başkan Dr.Özkan Yücel yaptığı açıklamada, Karaağaç Belediyesi’nin aldığı kararın artık Valilik yerine Tekirdağ Belediyesi’ne gittiğini ve son kararı Tekirdağ Belediye Encümeni’nin vereceğini ifade etti. Toplantının devamında Islah OSB ile ilgili 1/5000 revizyon imar planı ve 1/1000 uygulama imar planı talebi görüşülürken, Şehir Planlamacısı Metin Öztürk’ün yaptığı bilgilendirmenin ardından ilgili maddeler oy birliği ile kabul edildi.
MECLİS ÜYELERİNİN ÖNERGESİ KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ
Toplantı öncesinde gündeme alınan önerge ise yapılan bilgilendirmenin ardından ilgili komisyona havale edildi. Son gündem maddesinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından Karaağaç Belediyesi Şubat ayı belediye meclis toplantısının ilk oturumu tamamlandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306