Kesintisiz kesintiler, işyerlerini elektronik cihaz çöplüğüne çevirdi

Çerkezköy ilçe merkezinde artan ani elektrik kesintileri, işyerlerindeki elektronik cihazları bozarken, esnaflara da saç-baş yoldurtuyor. Kesintiler nedeniyle elektronik cihazları bozulan esnaflar “Ödeme tarihi geçer-geçmez, gecikme zammı uygulamaya başlayan ve kısa süre sonra elektriği kesip 19 TL açma-kapama bedeli alan TREDAŞ, bizim bozulan elektronik eşyalarımızın bedelini karşılayacak mı?” siteminde bulundular.

Kesintisiz kesintiler, işyerlerini elektronik cihaz çöplüğüne çevirdi
ÇerkezköyBakış - Elektrik hatlarını yer altına alma çalışmalarını sürdüren Trakya Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nin sık sık elektrik kesintilerine gitmesi, başta esnaflar olmak üzere, vatandaşların tepkisine neden oluyor.
HERGÜN KESİNTİ Mİ OLUR?
Kesintiler nedeniyle ticaretlerinin aksadığını dile getiren esnaflar, “Hemen hemen hergün, üstelik birkaç kez elektrik kesintisi yaşanmaya başlandı. Bu bizim ticaretimizi aksatıyor. Bu kesintilerin artık bitmesini veya en azından asgari düzeye indirilmesini istiyoruz.” Talebinde bulundular.
BOZULMADIK BİLGİSAYAR KALMADI
banner287
Ani kesintiler nedeniyle sık sık elektronik cihazlarının bozulduğunu vurgulayan esnaflar, “Ödeme tarihi geçer-geçmez, gecikme zammı uygulamaya başlayan ve kısa süre sonra elektriği kesip 19 TL açma-kapama bedeli alan TREDAŞ, bizim bozulan elektronik eşyalarımızın bedelini karşılayacak mı?” siteminde bulundular.
ÖNCEDEN DUYURULMALI
Elektriklerin yer altına alınma çalışmaları kapsamında zaman zaman planlı kesintilerin de yapıldığını kaydeden esnaflar “TREDAŞ’ın, en azından planlı kesintileri, önceden duyurmasını istiyoruz.Biz de ona göre, elektronik cihazlarımızı devreden çıkarıp bozulmalarını önleriz.” çağrısında bulundu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 6 yıl Önce

dava edin kardeşim! parası ile bir hizmet alıyorsunuz o hizmet sakatsa ve sizi zarara uğratıyorsa dava edin koşa koşa size bozdukları aletlerin yenisini almak zorundalar. öyle gazetelere sızlanmakla olmuyor, bakan bile zamanında açıklama yaptı elektirik dağıtım firması sebebi ile aletleri arızalananlar gitsin dava etsin arızqalanan malının bedelini istesin demişti.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306