Kızılpınar’da fırınlar ile imalathaneler denetlendi

Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, zabıta ekipleriyle birlikte fırın, imalathaneleri ve satış yerlerini denetledi. Başkan Korkmaz denetimlerin amacının cezai işlem uygulamak olmadığını belirterek, üreticilerin hijyen koşullarına uygun üretim yapmasıdır dedi.

Kızılpınar’da fırınlar ile imalathaneler denetlendi
ÇerkezköyBakış - Kızılpınar’da fırın, imalathane ile satış yerleri denetlendi.  
Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz zabıta ekipleriyle birlikte fırın, imalathaneleri ve satış yerlerini denetimine katıldı. Vatandaşın sağlığının önemine vurgu yapan Başkan Korkmaz, gıda üretimi yapan işletmelerin hijyen koşullarına büyük önem göstermeleri gerektiğini kaydetti.
Başkan Korkmaz, denetimlerin amacının cezai işlem uygulamak olmadığını kaydederek “Kızılpınar belediyesi olarak bizim hedefimiz bölgemizdeki gıda üreticilerinin hijyen koşullarına uygun şartlarda üretim yapmasıdır.” dedi.
banner287
Denetimlerin zabıta ekiplerince aylık olarak yapılacağını, bu denetimlerin amacının aynı zamanda esnafa rehberlik olduğunu belirten Başkan Korkmaz şunları kaydetti: “Bölgemizde gıda üretimi yapan iş yerlerinin denetimlerinde ağırlıklı olarak hijyen koşulları, ruhsat, vergi levhası ve çalışanların temizliği konusunda incelemeler yapıyoruz. Çalışanların kılık kıyafetinden, mekan temizliği ve üretim araçlarının temizliğine kadar inceliyoruz. Bu konuda görülen olumsuzlukları üreticilere bildiriyoruz. Biz hem denetim yapıyor, hem de esnafımıza bu konuda rehberlik ediyoruz. Amacımız vatandaşın sağlıklı gıdalarla beslenmesini sağlamak. Esnafımıza ceza yazmak ve herhangi bir işletmeyi kapatmak derdinde değiliz. Onlardan isteğimiz, kendi sofralarında bir gıdayı nasıl görmek istiyorlarsa vatandaşa da onu üretip satsınlar. Halkın sağlığı her şeyden önemlidir”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306