Kızılpınar’da Gelir-Gider bütçesi oy çokluğuyla kabul edildi

Kızılpınar Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı dün Belediye Başkanı Faruk Korkmaz Başkanlığında gerçekleştirildi. 2 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda 2012 Mali yılı gelir gider bütçesi görüşmesinde gelirin 7 milyon 608 bin 533 TL, gider bütçesinin ise 8 milyon 511 bin 62 TL olduğunu ifade edilirken, kesin hesap cetveli oy çokluğuyla meclisten geçti.

Kızılpınar’da Gelir-Gider bütçesi oy çokluğuyla kabul edildi
ÇerkezköyBakış - Kızılpınar Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz başkanlığında dün yapıldı.
“VATANDAŞIMIZI RAHAT ETTİRECEĞİZ’’
Dün gün saat 14.30’da Kızılpınar Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Ramazan Çokbilir ile Nihat Malkoç dışındaki diğer tüm meclis üyeleri eksiksiz olarak katıldı. Toplantı öncesinde Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz yapılan çalışmalar hakkında meclis üyelerine kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Çalışmaların aralıksız devam ettiğini ifade eden Başkan Korkmaz, “Osmanlı Caddesi’nde su işlerimiz bitti ve şimdi abonelik işleri için yollarımız yeniden kazılacak. Neye mal olursa olsun vatandaşımız ve Kızılpınar için diyerek çalışmalarımıza girdik. Yollarımızı en güzel şekle getirerek vatandaşlarımızı rahat ettireceğiz” diye konuştu.
“HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLACAKTIR’’
Projelerin çok büyük olduğunu ifade eden Faruk Korkmaz, muhalefetin istediğini söyleyebileceğini belirterek, “Kim ne derse desin çalışmalarımız son sürat ve en iyi şekilde devam ediyor. Göreve geldiğimiz günden beri durmadan Kızılpınar için çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. Çöp konusunda sıkıntı olduğunu biliyorum. Beklediğimiz 70 konteynır geldi ve yerlerine konuldu. Yollarla ilgili olarak da şikayetler geliyor. Yol ve çöp konusuna bende üzülüyorum ama yapacak bir şey yok. Her nimetin bir külfeti vardır. Seçime az bir zaman kaldı ve inşallah seçime kadar aynı tempoyla çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.“ÇEKİLEN KREDİLER İLE ESERLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK’’
banner287
Kızılpınar’a çok büyük eserler bıraktıklarını kaydeden Korkmaz, şöyle devam etti; “Yaptığımız çalışmaların yanında yeni aldığımız bir habere göre Galatasaray alt yapı çalışmalarını Kızılpınar’da gerçekleştirecek. Büyük kulüpler artık Kızılpınar’a geliyorlar. Sebebi de çok açık çünkü buradaki gelişme potansiyelini görüyorlar. Belediye olarak 11 milyon TL borcumuz var. Bunun 4 milyon TL’si müteahhitlere geri kalanı ise kredi borcumuzdur. Herkes istediğini düşünüp söyleyebilir. Okulumuz, yollarımız, su deposunu İller Bankası’ndan çekilen krediler sayesinde yaptık. Aldığımız kredilerde sıkıntı yok hepsi aylık ödeniyor. Kızılpınarımız hak ettiği yeri ve hizmeti fazlasıyla aldı”
KARI GİBİ DEDİKODU YAPACAKLARINA GELİP SORU SORSUNLAR
Kızılpınar’da satılan arsalardan elde edilen gelirin nerelere aktarıldığı şeklindeki bir soru üzerine Başkan Korkmaz “Arsa satışlarından yaklaşık 12 milyon TL para elde edildi. Gelen para ile kredi borçlarımızı ödedik, yeni krediler aldık. Borçlarımızı kapatmasaydık yeni krediler çekemezdik. Kalıcı olan bu eserlerimizi yapamazdık. Kim gelirse gelsin hodri meydan diyorum. Harcanan paraların kuruşu kuruşuna hesabını verecek kadar alnımız açık. Bugüne kadar ‘ne yedik ne de yedirdik’. Bu dedikoduları çıkaranların tek derdi çamur at izi kalsın taktiği ama bilsinler ki attıkları çamurun izi kalmıyor. Sağda solda dedikodu yapılacağına düzenlediğimiz halk toplantılarına katılıp istedikleri soruları sorsunlar ve cevaplarını bir bir verelim. İki müfettiş geldi ve yaptıkları incelemeler sonucunda bir açığımız çıkmadı. Vicdanen çok rahatım ve layıkıyla yaptığım hizmet ve getirdiğim projeler de ortadadır” ifadelerini kullandı.
GELİR GİDER BÜTÇESİ OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ
Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz’ın yaptığı bilgilendirme konuşmasının ardından meclis toplantısına geçildi. Saygı duruşunun ardından gündemin ikinci maddesi olan 2012 yılı mali gelir ve gider kesin hesaplarının görüşülmesine geçildi. Muhasebe Müdürü Serpil Meriç gelir ve gider tablolarını okurken, 2012 mali yılı gelir bütçesinin 7 milyon 608 bin 533 TL, gider bütçesinin ise 8 milyon 511 bin 62 TL olduğunu açıkladı. Yapılan bilgilendirmelerin ardından 2012 mali yılı gelir ve gider bütçesi meclis üyeleri Ali Kaya Bektaş, Yavuz Kütük ve İbrahim Eren’in çekimser oylarına rağmen oy çokluğuyla kabul edildi.
BELEDİYE HİSSELERİNİN SATIŞI İÇİN ENCÜMENE YETKİ VERİLDİ
Son gündem maddesinde ise Belediye Hisselerinin devri için encümene yetki verilmesi konusu görüşüldü. Yapılan bilgilendirmenin ardından gündem maddesi İbrahim Eren’in ret oyuna karşılık oy çokluğuyla karara bağlandı. Gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandıktan sonra Kızılpınar Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı sona erdi.
 Haber: Emrah Çoğalan

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 09:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
kızılpınarlı
kızılpınarlı - 6 yıl Önce

faruk korkmaz ın bu açıklamalarından sonra ağlamak istiyoruz :) her şey ne kadar güllük gülistanlıkmış meğer.yahu siz kızılpınarlılara sorun onlar ne diyor bakalım. gazeteci arkadaşlar gelin halka sorun bu şahsı.verdiği beyanata bakın ''karı gibi dedikidu yapmayın '' diyor tam bir sokak ağzı . bayanlara ne kadar saygısızca bir benzetme ama ne olacak kültürsüz birinden ne beklersiniz zaten

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510