Kızılpınar’da revizyon imar planı oy birliğiyle kabul edildi

Kızılpınar Belediyesi Mart ayı Meclis toplantısı Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz Başkanlığında yapıldı. Şubat ayı meclis toplantısında İmar Komisyonu’na havale edilen Revizyon İmar Planı talebi imar komisyonunun tavsiye kararı doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi.

Kızılpınar’da revizyon imar planı oy birliğiyle kabul edildi
ÇerkezköyBakış - Kızılpınar Belediyesi Mart Ayı Meclis toplantısı dün Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz başkanlığında gerçekleştirildi.
“TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ YAPACAĞIZ’’
Kızılpınar Belediyesi Meclis Salonu’nda saat 14.30’da başlayan toplantıya mazeret bildiren Cevdet Öztürk ile Celal Yeşilyurt katılmazken, AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ ve Yönetim Kurulu üyesi Vahdet Akın’da toplantıyı takip etti. Toplantı öncesinde çalışmalarla ilgili bilgi veren Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, Kızılpınar Endüstri Meslek Lisesi’nin eğitim ve öğretime başladığını belirterek, “Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ve milletvekillerimizin katılımı ile 45 derslikli Endüstri Meslek Lisesi, şehitlik anıtı ve merkez camii için toplu bir açılış töreni yapmayı düşünüyoruz” dedi.
“ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR’’
Kültür Merkezi’nin dört katının etüt merkezi olarak kullanılacağını kaydeden Korkmaz, “Dört katı bir şirkete verdik. En kısa zamanda etüt merkezini hizmete açmayı düşünüyoruz. Yavrularımız sokaklarda, internette değil etüt merkezlerinde sınavlarına hazırlanacaklar. Beldemizde çalışmalarımız da tüm hızıyla devam ediyor. Endüstri Meslek Lisesi’nin çevresinde bulunan yollara Çerkezköy Belediyesi’nin katkıları ile beton yol yaptık. Doğalgaz çalışmalarının ardından şimdi de su çalışmaları devam ediyor. Vatandaşlarımızın en büyük sıkıntısı çöptür. Belediye olarak 50 adet konteynır şiparişi verdik, Çerkezköy Belediyesi’nden de 100 adet konteynır sözü aldık.” diye konuştu.
GÜNDEME 3 ÖNERGE EKLENDİ
Faruk Korkmaz'ın meclis üyelerine yönelik yaptığı konuşmanın ardından toplantıya geçildi. Açılış ve yoklamanın ardından ek gündem maddeleri gündeme eklendi.
12 TAKSİ DURAĞI YAPILACAK
Gündemin ilk maddesi olan teknik hizmetler sınıfındaki tekniker kadrosu iptal edilerek sanat tarihçisi kadrosunun tahsis edilmesi görüşüldü. Kızılpınar Belediyesi’nde teknik hizmetler sınıfından bulunan Ümit Zengin’in tekniker kadrosundan çıkarılarak, sanat tarihçisi kadrosuna tahsis edilmesi oy birliği ile kabul edildi. Gündemin ikinci maddesinde ise beldede bulunan taksi duruklarının kurulması maddesi görüşüldü. 428 ada 1 nolu parselde, Çorlu Caddesi Akın Petrol karşısında, Sağlık ocağı yanında, İstiklal caddesi ile Osmanlı Caddesi’nin kesiştiği noktada, 656 ada 1 nolu parsel yanında, 267’inci sokak 583 nolu parselin kesiştiği Palmiye inşaatlarında, Vatan caddesinde bulunan Sarı konutlar yanında, Atatürk Caddesi Belediye meydanında, Çorlu Caddesi Karpet karşısında, Bahar Caddesi Özcanlar Camii yanında, Malkoçlar Caddesi’nde ve 537 ada 1 nolu parselin 23’üncü sokak ile birleştiği noktada taksi duraklarının kurulacağı belirtildi. İhale ile 3 yıllığına kiraya verilecek taksi durakları için yetki encümene verilirken, Taksi durakları ile ilgili talebin encümene yetki verilmesi Ali Kaya Bektaş’ın red oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.REVİZYON İMAR PLANI KABUL EDİLDİ
Bir sonraki gündem maddesinde engellilerden su parası alınmaması görüşüldü. Bu konuyla ilgili kanun araştırılması yapılmasının ardından konunun yeniden görüşülmesine oy birliğiyle karara bağlandı. Gündem maddeleri arasında yer alan 656 ada ile 657 adaların yeni parsel numarası üzerinden kat karşılığı verilmesi de oy birliği ile kabul edildi. Gündemin son maddesinde ise imar komisyon raporları görüşmeye alındı. Şubat ayında İmar komisyonuna havale edilen Revizyon İmar planı ile ilgili komisyonun aldığı karar açıklandı. Komisyonun yaptığı çalışmalar neticesinde revizyon planının görüşüldüğü, yapılan revizyon imar planının beldenin gelişmesi açısından yararlı olacağı düşünülerek revizyon imar planının uygunluğu ifade edildi. Yapılan bilgilendirmenin ardından komisyonun aldığı karar oy birliğiyle kabul edildi.
OTEL’İN TALEBİ OY ÇOKLUĞUYLA KARARA BAĞLANDI
Bir önceki meclis toplantısında İmar Komisyonuna havale edilen My Tuana Otel Tuz Otel’in dilekçesi de karara bağlandı. Komisyonun yaptığı incelemede My Tuana Otel’in dilekçesinde talep ettiği beş yıldızlı otelin 23 Ocak 2012 tarihinde ruhsat başvurusu yaptığı, gerekli mercilerden otelin açılmasına engel olmadığına dair yazıları verdiğini, otelin hizmete hazır olduğunu ve gerekli tadilatların yapılarak ruhsatın bir önce verilerek hizmete açılmasının belediyeye değer katacağı ifade edildi. Komisyonun aldığı karar ise Ali Kaya Bektaş’ın ret oyu ile Nihat Malkoç’un çekimser oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.
ÖNERGELERE KABUL EDİLMEDİ
Toplantının son bölümlerinde gündem maddeleri arasına eklenen önergeler görüşüldü. Önergelerin karara bağlanmasının ardından Kızılpınar Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510