KOSGEB’den 55 milyon TL’lik destek

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda önceki gün “Kobi Proje Destek Programı Proje Teklif Çağrısı “ konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

KOSGEB’den 55 milyon TL’lik destek
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda önceki gün “Kobi Proje Destek Programı Proje Teklif Çağrısı “ konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
“REKABET GÜCÜ YÜKSELTİLMELİ”
Önceki gün ÇTSO Konferans Salonu’nda yapılan bilgilendirme toplantısında konuşan KOSGEB Uzmanı Şule Alkış, KOBİ’lerin rekabet güçlerinin arttırması gerektiğini ifade etti.  Alkış, “Günümüzde yaşanan hızlı değişimler ve yeni gelişmeler KOBİ’lerin fiyat ve kalite düşürme gibi klasik rekabet araçlarıyla rekabet edebilmelerini zorlaştırdı. Bu durum işletmelerin rekabet güçlerini ve Pazar paylarını arttırabilmesi için kurumsallaşmayı ve ARGE faaliyetlerine daha fazla yatırım yapmaya zorluyor” dedi.
banner287
“30 KASIM’DA SON BULACAK”
Alkış konuşmasının devamında ise “KOSGEB işletmelerin kurumsallaşmalarında ve marka yaratma hedeflerinde doğru stratejilere ihtiyaç duydukları gerçeğinden hareketle, KOBİ’lerde kurumsallaşmanın geliştirilmesi ve KOBİ’lerde markalaşmaya geçiş konu başlıklarında hedef kitlemizden gelen yoğun talep ve işletmelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, iki yeni proje teklif çağrısına çıkmak üzere gerekli hazırlıklarını tamamlamıştır. Söz konusu proje teklif çağrıları karşısında işletmelerin hazırlayacakları projelere 55 milyon TL’lik bir destek sağlanması öngörülmektedir. Proje teklif çağrıları kapsamında proje başvuruları 30 Kasım 2015 saat 23.59’da sona erecek.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2015, 15:23

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306