Kur’an Kursu öğretici adaylarına eğitim verildi

Çerkezköy Müftülüğü’nce Kur’an Kursu Öğreticiliği adaylarına 30 gün boyunca eğitim verildi. Kur’an Kursu öğretici adayları eğitimin sonunda yazılı ve sözlü sınava tabi tutuldu.

Kur’an Kursu öğretici adaylarına eğitim verildi
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy İlçe Müftülüğü tarafından Kur’an Kursu adaylarına verilen eğitimler tamamlandı.
PEK ÇOK KONUDA BİLGİ ALDILAR
İlçe Müftüsü Bayram Şahin ile İlçe Vaizi Gülsüm Soydan tarafınca verilen eğitimde, Kur’an Kursu Öğretici adayları ‘’Başkanlık Mevzuatı, Din Hizmetleri ve Din Görevliliği, Yaygın ve Yetişkin Din Eğitimi, Din Hizmetlerinde İletişim ve Rehberlik, Din, Bilim, Kültür, Ahlak ve İman Esasları, Kur’an Öğretme Bilgi ve Becerisi, Kur’an Yorumu ve Tefsir Bilgisi Hadis İlmi ve Siyer Bilgisi, Fıkıh Bilgisi, Diğer Dinler ve İnanç Esasları Bilgisi, Kur’an’ı Anlama ve Anlatma Becerisi, Kur’an Okuma ve Tecvid Bilgisi, Dini Bilgiler Öğretme Becerisi, Din Hizmetlerinde Hitabet ve Türleri.’’ konularında eğitim verildi.
YAZILI VE SÖZLÜ SINAVA TABİ TUTULDULAR
Kur’an Kursu öğretici adayları eğitimin sonunda yazılı ve sözlü sınava tabi tutuldular.
banner287
SEMİNER VERİLECEK
Öte yandan Müftülük kapsamında İlçe Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Nurcihan Başkent tarafından 21 Kasım Çarşamba günü saat 11.00’da Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda ‘Diyabet ve Obezite’ konulu seminer düzenleneceğini kaydeden yetkililer, tüm Çerkezköylüleri konferansa davet ettiler.Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306