Meclis kararı olmadan PARSEL SATIŞ TALEBİ

Çerkezköy Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumunda komisyonlara havale edilen konular görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda Büyükşehir Belediye Yasası ile Çerkezköy’e bağlanan Veliköy Belediyesi’nin talepleri meclisten oy birliği ile geçerken Kızılpınar Belediyesi’nin parsel satış taleplerin bir kısmı CHP’li meclis üyelerinin red oyuna karşı oy çokluğu ile kabul edildi. Kızılpınar Meclisi’nin bazı parsel satış talepleri ise‘Kızılpınar Meclisi’nin parsellerle ilgili satış kararı’ almadığı gerekçesiyle oy birliğiyle reddedildi.

Meclis kararı olmadan PARSEL SATIŞ TALEBİ
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısı, ikinci oturumun ardından tamamlandı.
İKİNCİ OTURUM DÜN YAPILDI
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem başkanlığında belediye meclis toplantı salonunda dün yapılan toplantı saat 14.00’da başladı. Toplantıya mazeret bildiren DP’li Meclis Üyeleri Asuman Azak, Ahmet Avcı ile AK Partili meclis üyesi Zafer Erdağ ile CHP’li Meclis Üyesi Edip Bülent Uğraş katılmadı. Başkan Ertem yoklamanın ardından yaptığı kısa bilgilendirmede Asuman Azak’ın rahatsızlığı nedeniyle toplantıya katılamadığını belirterek, hastanede mide rahatsızlığından dolayı operasyon geçirdiğini söyledi.
KONULAR TEK TEK GÖRÜŞÜLDÜ
Açılış ve yoklamanın ardından bir önceki oturumunda görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edilen konular görüşüldü. Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği’nin ilgili maddesine istinaden ilçe merkezinde mevcut ambalaj atıklarının toplanması amacıyla lisanslı firmalarla sözleşme imzalanması için Başkan Ertem’e yetki verilmesi ile Akar Kutu Ambalaj ve Matbaa Sanayi Ticaret Ltd. Şti. adına Ali Osman Tüfekçi’nin vekili Av. Selahattin Karahan’ın takas talebi ilgili komisyon kararı doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi. Bir sonraki gündem maddesinde eski Aşevi’nin yeri olan 1522 ada 1 parsel ve çevresine ait İmar Planı değişikliği talebi görüşülerek karara bağlandı. İmar Plan Tadilatı, İmar Komisyonu’nun oy çokluğu ile aldığı tavsiye kararı doğrultusunda CHP’li meclis üyelerinin red oyuna karşı oy çokluğu ile kabul edildi.ESKİ BELEDİYE KREŞİ BEYAZAY DERNEĞİ’NE KİRALANDI
Cumhuriyet Mahallesi Tepe Emlak Konutları’ndaki eski belediye kreşinin merkezi Çerkezköy’de bulunan Beyazay Derneği Tekirdağ Şubesi’ne tahsis talebi gündemin yedinci maddesi olarak görüşülerek karara bağlandı. İlgili komisyonun tavsiye kararı doğrultusunda Eski Belediye Kreşi, Beyazay Derneği Tekirdağ Şubesi’ne aylık 10 TL bedelle 5 yıllığına kiralandı.
banner287
VELİKÖY’ÜN TALEPLERİ OY BİRLİĞİYLE GEÇTİ
Veliköy Belediye Başkanlığı’nın 2 sayılı trafo alanlarının mevcut imar planına işlenmesi talebi, yine Veliköy Belediye Başkanlığı’nın Çorlu-Çerkezköy bağlantı yolu üzerinde bulunan adalarda plan tadilatı yapılması talebi ile Veliköy Islah OSB’nin plan tadilatı talebi İmar Komisyonu’nun tavsiye raporu doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi.BAZI TALEPLER OY ÇOKLUĞU İLE ALINDI
Kızılpınar Belediyesi’nin 559 sayılı taşınmaz satışı ile 710 sayılı taşınmaz satışı talebi de meclis oturumunda görüşülerek karara bağlandı. 559 sayılı taşınmaz hakkındaki satış talebinin a bendinde su kuyusunun yapıldığı 111 ada 14 parsel ile ile 845 ada 4 parselin takas talebi konu hakkında Kızılpınar Belediye meclis kararı bulunmadığından red edilirken, Kızılpınar Belediyesi’nin 12 ayrı belediye hisse satışı oy birliğiyle kabul edildi. Yine talebin a bendinde yer alan 660 ada 4 parsel ile 883 ada 1-2 parselin ihale yoluyla satış talebi CHP’li meclis üyelerinin red oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi. CHP’li meclis üyeleri red gerekçesinde belediye borçlarının belediye bütçesinden karşılanması gerekçesini ifade ettiler. Yine aynı talepte 657 ada 17 parselin satış talebi, ilgili parsel hakkında Kızılpınar Belediye meclisi tarafından alınmış bir karar olmadığı gerekçesiyle İmar Komisyonu’nun tavsiye kararı doğrultusunda oy birliğiyle reddedildi.
ŞUBAT AYI MECLİSİ TAMAMLANDI
Kızılpınar Belediyesi’nin 710 sayılı taşınmaz satışı talebi gündemin dokuzuncu maddesinde görüşüldü. 820 ada 1 parsel, 847 ada 1 parsel ile 116 ada 7 parselin kat karşılığı satışı taleplerinden 116 ada 7 parselin kat karşılığı satış talebi oy çokluğu ile kabul edilirken, ilgili parsel hakkında Kızılpınar Belediye meclisi tarafından alınmış bir karar olmadığı gerekçesiyle İmar Komisyonu’nun tavsiye kararı doğrultusunda oy birliğiyle reddedildi. Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından Çerkezköy Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısı tamamlandı. Meclis toplantısının sona ermesinin ardından meclis üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306