Meclis üyeleri Büyük Britanya yolcusu

Çerkezköy Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu önceki gün yapıldı. Toplam 12 gündem maddesinin görüşülüp karara bağlandığı meclis toplantısında, Belediye meclis üyeleri 20-27 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan İngiltere ve İskoçya araştırma gezisine katılacak.

Meclis üyeleri Büyük Britanya yolcusu
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısı toplam 12 maddenin görüşülüp karara bağlanmasıyla gerçekleştirildi.
MECLİS TOPLANDI
Çerkezköy belediye meclis salonunda dün saat 15.00’de başlayan meclis toplantısına meclis üyelerinden Yüksel Sevil ve Ziya Osmanoğlu mazeretleri sebebiyle katılmadı. Gündem maddelerinde olmayan Tredaş’ın Çerkezköy’de hizmete sokacağı elektrik trafosu ile ilgili yer istemesi ve Kamu Araştırmaları ve Eğitim Derneğinin düzenlediği yurtdışı gezisi maddesi oy birliğiyle gündeme alındı. Açılış ve yoklamanın ardından ilk gündem maddesi olan 2012 mali yılı gelir ve gider bütçesi kesim hesaplarının müzakere edilerek karara bağlanması maddesine geçildi. madde oy birliği ile bütçe komisyonuna havale edildi.BİRÇOK MADDE KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ
banner287
Karaağaç beldesi ve Çerkezköy ilçesi sınırları içerisinde bulunun toplam 4 parseldeki belediye hisselerinin satışının müzakeresi maddesi oy birliğiyle kabul edilirken, Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nün 911 ada 6 parselde plan değişikliği yapılmasına ilişkin madde imar komisyonuna havale edildi. Bunun yanında Veliköy Belediye Başkanlığı imar ve şehircilik Müdürlüğünün Çorlu Çerkezköy bağlantı yolu üzerinde bulunan 485 ada 4 ve 5 numaralı parsellerde plan tadilatı hakkındaki yazılarının görüşülmesi ile ilgili madde imar komisyonuna, Türk Hava Kurumu Çerkezköy Şube’sinin yeni bir kurum binası yapmak için belediyeden parsel talep etmesi ile ilgili madde Bütçe ve İmar Komisyonuna, imar ve şehircilik müdürlüğünün istasyon mahallesi 804 ada içerisinde dini tesis alanı oluşturulmasına ait plan değişikliği hakkındaki madde imar komisyonuna,  İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Gazi Mustafa Kemal Paşa mahallesi içerisinde yapılması düşünülen Hamam yapımına ilişkin plan değişikliği talebi İmar komisyonuna, Kızılpınar Belediye Başkanlığının imar revizyonu hakkındaki madde imar ve bütçe komisyonuna, Tekirdağ  Valiliği gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğünün istemiyle  Çerkezköy’de bir gençlik merkezi yapılması hakkındaki madde Bütçe ve İmar komisyonuna  son olarak Tredaş tarafından Çerkezköy’de hizmete sokulması planlanan trafo için yer gösterilmesi ile ilgili madde İmar Komisyonuna havale edildi.
MECLİS ÜYELERİ İNGİLTERE VE İSKOÇYA YOLCUSU
Meclisin son gündem maddesi olan Kamu Araştırmaları ve Eğitim derneğinin yurtdışı gezisi ile ilgili madde oy birliğiyle kabul edildi. 20-27 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ziyaretlere meclis üyelerinden Süleyman Ak, Behçet Güven, Faruk Bal, Demet Eroğlu, Ahmet Azcan, Ziya Pekdoğan, Hasan İşcan, Vehbi Demirtaş, Aynur Düzgünel katılacak. Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından Çerkezköy Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu tamamlandı.
Haber: Savaş Akyıldırım


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 09:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
yurttaş
yurttaş - 6 yıl Önce

neyi araştıracaksınız merak ettim. dünyayı gezdiniz ama çerkezköy bundan zırnık kadar nasiplenemedi .

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510