Medine Cami ibadete açıldı

Kızılpınar’da yapımı tamamlanan Medine Camii’nin açılışı yapıldı.

Medine Cami ibadete açıldı
Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında, Kızılpınar’da 2009 yılında temeli atılan ve yapımı tamamlanan Medine Camii’nin açılışı yapıldı.  Camii açılışında konuşan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, camilerin Allah’ın evi olduğunu ve manevi kalkınmanın yaşandığı yer olduğunu kaydetti.

Çerkezköy Bakış -
Kızılpınar’da yapımı tamamlanan Medine Camii’nin açılışı yapıldı.     

AÇILIŞ YAPILDI


Cumartesi günü saat 14:00’da yapılan açılış programına Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Serkan Karagöz ve çok sayıda davetli katıldı.“MANEVİ KALKINMANIN YAŞANDIĞI YERLERDİR”


banner287
Açılış öncesi Medine Camii’ni gezen Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, camileri birlik ve beraberliğin perçinlediği yer olarak nitelendirdi. Kubilay, yaptığı konuşmada ise, “Camiler Allah’ın yeridir ve burada manevi kalkınmalarımızı yaşıyoruz. 2009 yılında temeli atılmış ve 2010 yılında ilk olarak ibadete açılan camimizin bugün tamamı bitmiş durumda. Emeği geçen tüm hayırseverlere ve Medine Camii yaşatma derneğine teşekkür ediyorum” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ


İlçe Müftüsü Yusuf Tuna da caminin yapımında emeği geçen dernek başkanı Osman Sezek ile hayırsever Ahmet Cura’ya teşekkür etti. Tuna konuşmasının devamında ise, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Medine Camii’nin açılışını bugüne denk getirdik. Bizlere desteği olan Kaymakamımıza çok teşekkür ediyoruz. Allah yapılan tüm yardımları kabul etsin.” dedi.

  

PLAKET TAKDİM EDİLDİ


Açılış programının devamında ise camiinin yapımında emeği geçenlere plaket takdim edilirken, protokol mensupları ve katılımcılar hep beraber camiyi gezdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2015, 16:38

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306