Nurullan Narin öğrencilerinden 150 kilo mavi kapak

Nurullah Narin Ortaokulu öğrencileri engelliler yararına yürütülen Mavi Kapak toplama projesine topladıkları 150 kilo kapakla destek verdiler. Öğrenciler topladıkları mavi kapakları Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi temsilcilerine teslim ettiler.

Nurullan Narin öğrencilerinden 150 kilo mavi kapak
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Nurullah Narin Ortaokulu öğrencileri mavi kapak kampanyası çerçevesinde 150 kilo kapak topladılar.
KAPAKLARI TESLİM ALDILAR
Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Hülya Metin, Sakine Arslan ile gönüllü dernek üyesi Kenan Tatlı, önceki gün Nurullah Narin Ortaokulu’nu ziyaret ederek, öğrenciler tarafından toplanan 150 kilo mavi kapağı  teslim aldılar.
“HEM ÖĞRENCİLERİMİZ HEM AİLELERİ DUYARLI DAVRANIYOR’’
Öğrencilerinin 2012-2013 yılı eğitim öğretim yılının başından itibaren mavi kapak toplamaya başladıklarını kaydeden Okul Müdürü Yılmaz Kırmızıgül, “Kampanya kapsamında öğrencilerimiz ve ailelerinin bu konuda duyarlı davranmaları bizleri son derece mutlu ediyor. Bu şekilde de öğrencilerimiz hassasiyetle engelli kardeşlerine sahip çıkmayı öğreniyorlar. Hem öğrencilerimize hem de velilerine göstermiş oldukları bu ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.
banner287
“MAVİ KAPAK KAMPANYASI DEVAM EDİYOR’’
Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi yetkilileri gösterdikleri duyarlılıktan ötürü öğrencilere teşekkür ederken, bu desteğin kendileri için büyük önem taşıdığını ifade ettiler. Kapak toplama kampanyasının engelli bilincinin aşılanmasına katkı sağladığını belirten Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi yetkilileri, "Toplanan bu kapakları geri dönüşüm firmalarına veriyoruz. Makbuz karşılığında aldığımız parayı Türkiye Sakatlar Derneği'nin Genel Merkezi'ne gönderiyoruz. Oradan bize engelliler için tekerlekli sandalye geliyor. Bunu da ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımıza veriyoruz. Bu çalışmalarının devam etmesiyle, daha fazla insanımıza bu yönde imkânlar sunmuş oluruz. Diğer yandan bazı internet sitelerinde mavi kapak toplama işleminin bittiği yönünde çıkan haberler ve bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Mavi kapak kampanyası tüm hızıyla ediyor” bilgisi verildi.Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306