Öğrenciler başkanlarını seçti

Çerkezköy Kültür Temel Lisesi’nde seçim heyecanı yaşandı. Cumartesi günü yapılan seçimlerde öğrenci meclisi başkanlığı için 2 aday yarıştı.

Öğrenciler başkanlarını seçti
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kültür Temel Lisesi’nde seçim heyecanı yaşandı. Cumartesi günü yapılan seçimlerde öğrenci meclisi başkanlığı için 2 aday yarıştı.
129 ÖĞRENCİ OY KULLANDI
11.Sınıf Öğrencisi Gülden Duran ile 10.Sınıf Öğrencisi Okan Hasan’ın aday olduğu seçimler için 1. Kat Çok Amaçlı Salon’da sandık kuruldu. 12.45-13.45 saatleri arasında yapılan seçimin ardından oyların sayımına geçildi. Kurulan 2 sandıkta 150 öğrenciden 129’u oy kullandı.
MECLİS BAŞKANI OKAN HASAN OLDU
banner287
Kullanılan oyların 124’ü geçerli sayılırken 5 oy da geçersiz sayıldı. 90 oy alan Okan Hasan meclis başkanlığına seçilirken, diğer aday Gülden Duran ise 39 oy aldı. Sonuçların açıklanmasının ardından konuşma yapan Öğrenci Meclisi Başkanı Okan Hasan, Kültür Temel Lisesi ve öğrencilerinin sesini tüm Çerkezköy’e duyuracağını ve öğrencilerin istekleri için okul idaresi ile beraber elinden geleni yapacağını söyledi.
BAŞARILAR DİLEDİLER
Öğrenci meclisleri ile, Cumhuriyetin demokrasiyle güçlendirilmesi; öğrencilerde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılmasının amaçlandığını belirten okul yönetimi “Öğrencilerin yönetici vasıflarının oluşmasını sağlamak, liderlik, iletişim ve organizasyon becerilerinin gelişmesi, sorumluluk almak gibi önemli değerleri lise çağlarında edinebilmelerini amaç edinen Kültürlü öğrenci meclisi hayat buluyor” dedi. Okul yönetimi, başkanlığa seçilen Okan Hasan’ı tebrik ederek okul meclisine çalışmalarında başarılar diledi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2015, 15:43

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306