Öğrencilerden vergi dairesine ziyaret

Fevzipaşa İlkokulu öğrencileri vergi haftası etkinlikleri çerçevesinde Çerkezköy Vergi Dairesi’ni ziyaret ettiler. Çerkezköy Vergi Dairesi Müdürü Hacı Şimşek öğrencilere verginin ülke için önemini vurgulayarak, Vergi Dairesi’nin çalışması hakkında bilgiler verdi.

Öğrencilerden vergi dairesine ziyaret
ÇerkezköyBakış - Fevzipaşa İlkokulu 4.Sınıf Öğrencileri Çerkezköy Vergi Dairesi’ne ziyarette bulundular.
ŞİMŞEK ÖĞRENCİLERİN SORULARINI YANITLADI
Dün saat 10.00’da gerçekleşen ziyarette öğrencileri Çerkezköy Vergi Dairesi Müdürü Hacı Şimşek karşıladı. Öğrencilerine vergi dairesi hakkında bilgi veren Hacı Şimşek çocuklardan gelen soruları da yanıtladı. Fevzipaşa İlkokulu Sınıf Öğretmeni Hasibe Leman Alkan, vergi haftası nedeniyle ziyareti gerçekleştirdiklerini söyleyerek “Öğrencilerimiz sınıfta vergi ile ilgili çeşitli sorular yönelttiler. Bizler de soruların yanıtlarını yerinde görmek için ziyaret gerçekleştirdik’’ dedi.
VERGİ DAİRESİNİ GEZDİLER
Öğrencilere verginin bir ülke için önemini vurgulayan Hacı Şimşek, öğrencilerle birlikte ilk olarak tahakkuk servisine geçerek, vergi mükellefi olmak için gerekli olan aşamaları anlattı. Sonrasında vergi dairesi içerisinde bulunan icra servisini ziyaret eden öğrencileri buradaki memurlardan bilgi aldılar.
ÇOCUKLARA HEDİYELER VERİLDİ
Son olarak çocuklara mouse pad ve kalem hediye eden Hacı Şimşek ”Mouse padlerin üzerinde vergiler ile ilgili kısa bilgiler var. Çocuklarımız vergi ile ilgili merak ettikleri bilgileri burada kolayca inceleyebilirler.” Dedi.  Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510