Osmanlı Camii’nde Mevlid Kandili programı düzenlenecek

İslam aleminde bu gece idrak edilecek Mevlid Kandili nedeniyle İlçe Müftülüğü tarafından Osmanlı Camii’nde akşam namazı sonrası Mevlid-i Şerif okutulacak. İlçe Müftüsü Bayram Şahin, tüm Çerkezköylüleri Mevlid-i Şerif’e davet etti.

Osmanlı Camii’nde Mevlid Kandili programı düzenlenecek
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Mevlid Kandili dolayısıyla bu akşam Osmanlı Cami’nde Mevlid-i Şerif okutulacak.
KANDİL PROGRAMINA DAVET ETTİ
Başta Çerkezköy halkı olmak üzere tüm İslam Alemi’nin mübarek Mevlid Kandili’ni kutlayarak, hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Çerkezköy Müftüsü Bayram Şahin, “Mevlid kandili nedeniyle akşam namazı ile yatsı namazı arasında Merkez Osmanlı Cami’nde okunacak olan Mevlid-i Şerif programına tüm halkımız davetlidir.’’ Dedi.
“PEYGAMBERİN DOĞUMUNU EN GÜZEL MEVLİD-İ ŞERİF’TE ANLATILIR’’
banner287
Rebiül-evvel ayının 12. gecesini takip eden geceyi her yıl Mevlid Kandili olarak kutladıklarını ifade eden Şahin, “Bu gecede Resul-ü Ekrem dünyaya teşrif ettiler ve bu esnada olağanüstü birçok hadise gerçekleşti. Bu konunun en güzel anlatıldığı eser ise Süleyman Çelebi Hazretleri tarafından Mevlid-i Şerif’te kaleme alınmıştır. Bu eserde Peygamberimizin doğumu hiçbir milletin dile getiremediği kadar güzel dile getirilmiştir. Mevlid-i Şerif, Allah Resulü’ne milletimizin sevgisinin bir ayrı tezahüdür, işaretidir, alametidir."diye konuştu.
KUTLU DOĞUM HAFTASI NİSAN AYINDA
Öte yandan her yıl nisan ayında düzenlenen Kutlu Doğum Haftası’na da değinen Müftü Şahin, “Peygamber Efendimizin miladi olarak dünyaya teşrif ettiği 571 yılının nisan ayında da Diyanet İşleri Başkanlığımız çerçevesinde çeşitli etkinliklere imza atılıyor. Bu vesileyle de Çerkezköy halkımızın Mevlid Kandili'ni en samimi duygularımla kutlar dünya ve ahiretimiz için hayırlara vesile olmasını yüce Mevla'dan niyaz ederim.’’ İfadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306