PERYÖN Trakya Çerkezköy’de toplandı

Peryön Trakya Şubesi’nin 8’nci İnsan Yönetimi Kongresi ÇOSB konferans salonunda gerçekleştirildi.

PERYÖN Trakya Çerkezköy’de toplandı
Peryön Trakya Şubesi’nin 8’nci İnsan Yönetimi Kongresi ÇOSB konferans salonunda gerçekleştirildi. Programda konuşan Peryön Trakya Şube Başkanı Özber Çetin ise, “PERYÖN Trakya Şubesi olarak yaşamış olduğumuz bölgeye, topluma, meslektaşlarımıza faydalı etkinlikler yapmak adına 8. İnsan Yönetimi Kongresini bu yıl Çerkezköy’de düzenlemenin gururunu ve şerefini yaşıyoruz.” dedi.

Çerkezköy Bakış - 
Ev sahipliğini Çerkezköy’ün yaptı Peryön Trakya Şubesi’nin 8’nci İnsan Yönetimi Kongresi ÇOSB konferans salonunda gerçekleştirildi.
YOĞUN KATILIM YAŞANDI
Dün saat 09:00’da başlayan Peryön Trakya Şubesi’nin 8’nci İnsan Yönetimi Kongresine yoğun katılım yaşandı. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonunda gerçekleştiren kongreye Tekirdağ Vali Yardımcısı Mustafa Yel, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Hasan Demir, Anadolu Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Nurtekin Erol, Çerkezköy Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Yücel İnce, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Serkan Karagöz ve eşi Müjgan Karagöz ile çok sayıda sanayici davetli katıldı.
AÇILIŞ KONUŞMASINI ÖZDOĞAN GERÇEKLEŞTİRDİ
8’ncisi düzenlenen ve ilk defa Çerkezköy’de gerçekleştiren Peryön Trakya Şubesi öncesinde Silivri Elit Halk Oyunları grubunun gösterisi yer aldı. Gösterinin ardından kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştirilmesi üzerine Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan kürsüye geldi. Özdoğan yaptığı konuşmada, konferans salonunun açılışından sonra ilk kez Peryön Trakya Şubesi ile büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptığını ifade ederek, “Günümüzde konuşulmaya başlayan yetenek yönetimi kavramının ve uygulamalarının detaylarını ve gelecek açısından nereye doğru yöneldiğini bugünkü kongrede daha iyi anlayacağız. Bölgemizde, nitelikli ara elemana duyulan ihtiyaç hepinizin malumudur. Yetenekli kişiyi firmaya çekmek ve firmada tutabilmek gelecek yılların en önemli önceliklerinden birisi. Biz de Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi olarak bölgemiz fabrikalarının nitelikli eleman ihtiyacına katkıda bulunabilmek amacıyla 2012-2013 öğretim yılında Mesleki Teknik Anadolu Lisemiz ve 2010 yılından bu yana hizmet vermeye devam eden özel istihdam bürosuyla firmalarımızın yetenekleri bulmalarına yardımcı olmaya gayret ediyoruz. Teknik Anadolu Lisemizin halen 4 farklı alanda 300 öğrencisi var. Önümüzdeki yıllarda bu sayının yükseleceğini düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde okulumuzun sanayicilerimiz ve siz temsilcilerimize çok daha iyi hizmet edeceğini düşünüyoruz.” dedi.
“ÇERKEZKÖY’DE YAPILMASININ ŞEREFİNİ YAŞIYORUZ”
Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan’ın ardından söz alan Peryön Trakya Şube Başkanı Özber Çetin, “Peryön Trakya Şubesi olarak yaşamış olduğumuz bölgeye, topluma, meslektaşlarımıza faydalı etkinlikler yapmak adına 8. İnsan Yönetimi Kongresini bu yıl Çerkezköy’de düzenlemenin gururunu ve şerefini yaşıyoruz” dedi. Çetin, “Trakya’mızın en büyük eksikliklerinden biri kongre salonunun olmamasıydı. ÇOSB Başkanı Ömer Sarıoğlu ve Bölge müdürlüğündeki son derece yetenekli ekibe bu salon için teşekkür ederim. Trakya’nın çeşitli bölgelerinde kongreler düzenledik ancak Çerkezköy’de ilk kez düzenliyoruz. Motivasyonumuzun düştüğü zamanlarda Kapaklı Kaymakamımız ve Çerkezköy Kaymakamımız çok büyük motivasyon desteği verdi çok teşekkür ediyorum kendilerine.” ifadelerine yer verdi.“TÜRKİYE’YE KAZANÇ OLARAK GÖRÜYORUZ”
Kongrenin açılış konuşmasında söz alan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, nitelikli eleman konusunda Halk Eğitim Genel Müdürlüğü ile önemli çalışmalar yaptıklarını vurgulayarak, “Göreve başladığımız günden itibaren özellikle sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman istihdamı konusunda Halk Eğitim Genel Müdürlüğüyle önemli çalışmalar yaptık. 67 tane modülü sisteme ekletmeyi başardık. Bunu Türkiye için bir kazanç olarak görüyoruz. Her şeyin başı insan düsturu olunca bunda en büyük etken eğitim. Eğitim bizim en önem verdiğimiz önceliğimiz. Bütün enerjimizi bu alana aktarıyoruz.” ifadelerine yer verdi.
“EĞİTİM KAMPÜSÜ ÇOK ÖNEMLİ”
Kaymakam Kubilay eğitim konusunda ‘Eğitim Kampüsü’ projesi ile eğitimin daha kaliteli olacağını ifade ederek, “Sayın Valimizin ve İl Milli Eğitim Müdürümüzün de destekleriyle, İlçemizdeki sivil toplum kuruluşluları ve basınımızın bilgisi dâhilinde Eğitim Kampüsü çalışmamız var. Şu anda orası orta öğretim kurumları için tahsis edilmiş durumda. Bütün liselerimizi 135 dönümlük alana toplamayı düşünüyoruz. Çok fazla nüfus alıyoruz. Geçtiğimiz yıl yüzde 12 seviyesinde ve son 14 yıla baktığımızda yüzde 8’leri buluyor. Bu artışla 10 yıl içinde öğrenci sayımız 60 bini geçecek. Şu andaki fiziki şartlarımız buna yeterli değil. Özellikle hem eğitimde kaliteyi düşüren ikili eğitimden normal eğitime geçmek hem de çocuklarımızın daha modern şartlarda eğitim alması bakımından bu Eğitim Kampüsümüzün çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ancak ve ancak eğitim sayesinde vatandaşlarımızın yetenekleri ortaya çıkacaktır.” şeklinde konuştu.
“AMAÇ DERSLİK BAŞINA ÖĞRENCİ SAYISINI DÜŞÜRMEK”
Kongrenin açılış konuşmalarında en son Tekirdağ Vali Yardımcısı Mustafa Yel söz aldı. Yel, eğitime yapılan yatırımlardan bahsederken, “İlimizden örnek vermek gerekirse Cumhuriyetimizin 80 yılında bizim ilimizde 180 tane derslik vardı. Çerkezköy, Çorlu, Kapaklı gibi ilçelerimizde derslik başına 75 öğrence düşmekteydi. Daha sonra yapılan yatırımlarla son 12 yılda yaklaşık 2 bin 500 derslik yapmayı başardık. Şu anda derslik başına öğrence sayımız yaklaşık olarak 36’ya düştü. Amacımız bunu daha da düşürebilmek. Bu gibi yatırımlarla bizler geleceğimizi hazırladığımızın bilincindeyiz. İlimizde 160 binin üzerinde ilk, orta ve lise; 30 binin üzerinde üniversite öğrencimizle dinamik bir il olduğumuzu görüyoruz. Tüm Türkiye’de bu konuda başarılı olacağımızı ve bir hedefimiz olduğunu gösteriyoruz. Bu konuda var olan insan gücümüz bizi mutlu ediyor ve bize gelecekle ilgili çok önemli vizyonlar sunuyor. Gelecek konusunda çok umutluyuz.” dedi.
YAPILAN OTURUMLARLA DEVAM ETTİ
Açılış konuşmalarının ardından Özen Mensucat Genel Müdürü Ahmet Temiroğlu, Sarbak Metal Yönetim Kurulu Başkanı Andon Arakelyan ile devam eden kongre yapılan oturumların ardından sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 09:11

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510