Rekreasyon projesinin önünde engel kalmadı

Çerkezköy’ün prestij projeleri arasında gösterilen rekreasyon projesinin hayata geçirilmesinin önünde engel kalmadı. Hazineye ait yaklaşık 15 bin metrekare alan Çerkezköy Belediyesi’ne tahsis edildi. Çerkezköy’ün çehresini değiştirecek projede çalışmalar ihale aşamasının ardından başlayacak.

Rekreasyon projesinin önünde engel kalmadı
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’ün yeni sosyal yaşam alanı olarak nitelendirilen rekreasyon projesinde adım adım sona yaklaşılıyor.
HAZİNE BELEDİ’YE TAHSİS ETTİ
Çorlu Deresi’nin; ‘Fatih Camii ile Malkoçoğlu Caddesi ile Bahçevan Köprüsü’ yönünde Adnan Kahveci Parkı ve Eski Otogar Alanı üzerinde gerçekleştirilmesi planlanan Rekreasyon Projesi’nin önündeki bir engel daha kaldırıldı. Hazineye ait yaklaşık 15 bin metrekare alan Çerkezköy Belediyesi’ne tahsis edildi. Projeye eklenmesi planlanan Astsubay Lojmanları’nın durumu ise önümüzdeki günlerde kesinlik kazanacak.  
YENİ YAŞAM ALANI OLACAK
banner287
Rekreasyon alanında yapay gölet, konser alanı, geçiş köprüleri, kamelyalar, amfi tiyatro, koru ve piknik alanı, bisiklet yolu, yürüyüş yolu, çay bahçesi, basketbol ve voleybol sahaları gibi çeşitli sosyal etkinliklerin gerçekleştirilebileceği alanlar yer alacak.
KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAATI BAŞLAYACAK
Çerkezköy’ün çehresini değiştirecek projede çalışmalar ihale aşamasının ardından başlayacak. Bu arada rekreasyon projesinin içerisinde yer alan Kültür Merkezi inşaatına da önümüzdeki günlerde başlanacak. Çerkezköy Belediyesi’nin Yeni Pazar Yeri projesi ile ilgili çalışmalar da sürüyor. Proje çalışmaları sonrasında iş ihaleye çıkarılacak.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2015, 16:18

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306