Şehitler anısına Türk Bayrağını dalgalandırdılar

Tekirdağ Doğa Sporları ve Havacılık Kulübü Başkanı Kadir Aksoy ile Başkan Yardımcısı Arslan Hamza Algül, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 98. yıl dönümü dolayısıyla paramotorları ile uçarak, Çerkezköy semalarında Türk bayrağı açtılar.

Şehitler anısına Türk Bayrağını dalgalandırdılar
ÇerkezköyBakış -  Tekirdağ Doğa Sporları ve Havacılık Kulübü Başkanı Kadir Aksoy ile Başkan Yardımcısı Arslan Hamza Algül, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 98. yıl dönümü kapsamında paramotorları ile Çerkezköy semalarında süzülerek Türk Bayrağı açtılar.
TÜRK BAYRAĞINI GÖKYÜZÜ SEMALARINDA DALGALANDIRDILAR
Dün saat 18.00 sıralarında Tepe Emlak Konutları Mevkii’nde hazırlıklarının tamamlanmasının ardından konu hakkında bilgi veren Tekirdağ Doğa Sporları ve Havacılık Kulübü Başkan Yardımcısı Arslan Hamza Algül, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 98.yıl dönümü sebebiyle şehitleri anmak için uçacaklarını ifade ederek, “Uçuş esnasında Bayrağımızı şehitlerimiz, ülkemizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarının anısına açarak gökyüzünde dalgalandıracağız” dedi.
“TÜM TRAKYA’DA BU ETKİNLİĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ’’
Rengini şehitlerimizin kanından alan Türk Bayrağını şehrin üzerinde dalgalandırmak suretiyle böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten Algül, “Çerkezköy, Kapaklı ve beldelerin üzerinde yaklaşık 1 saatlik uçuşla şanlı bayrağımızı dalgalandırmak istiyoruz. Bu etkinlik kapsamında Tekirdağ ve Muratlı’da da uçuş gerçekleştirerek ay yıldızlı bayrağımızı gökyüzü semalarında dalgalandırdık. Tüm Trakya’da bu etkinliğimizi gerçekleştirerek şanlı bayrağımızı dalgalandırmak istiyoruz. Bu etkinlikteki tek amacımız şehitlerimizin anısına şanlı bayrağımızı dalgalandırmaktır. Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü içinde olduğumuz için de bu uçuşlarımız çok daha büyük anlamlar katıyor. Türk bayrağı ülkemizde ortak bir değerimizdir” diye konuştu.
“ERGENE ÇEKİMLERİ İLE İNSAN VE ÇEVREYE VERİLEN ZARARI PAYLAŞIYORUZ’’
Algül ‘Trakya gökyüzüyle buluşuyor’ isimli belgesel çalışmalarından da bahsederek “Gerçekleştirdiğimiz çekimler ile Trakya’mızın tarihi dokusu ve doğa güzelliklerini halkımızla buluşturuyoruz. Ergene nehriyle ilgili de çekimlerimiz var. Ergene nehrinin doğduğu yerden döküldüğü noktaya kadar gerek yerleşim gerekse sanayi bölgelerinden nasıl etkilendiğini kayıt altına alarak halkımıza sunuyoruz. Bu sayede de çevre ve insan sağlığına verilen zararı gözler önüne sermiş oluyoruz. Ergene nehri üzerinde gerçekleştirdiğimiz çekimlerin en büyük amacı 30 yıl önceki ergene görüntüsü ile şimdiki hali arasındaki farkı ortaya çıkarmak.” bilgisini verdi.
1 SAAT GÖKYÜZÜNDE TÜRK BAYRAĞINI DALGALANDIRDILAR
Tepe Emlak Konutları Mevkii’nden havalanan iki paramotorcu, Çerkezköy semalarından dolaştıktan sonra Kapaklı’ya ardından da belde belediyeler üzerinde yaklaşık 1 saatlik uçuş ile Türk Bayrağı’nı dalgalandırarak uçuşlarını tamamladılar.
Haber: Emrah Çoğalan-Savaş Akyıldırım

banner287


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
fatma aktaş
fatma aktaş - 6 yıl Önce

gördüm onları çok duygulandım. bayrağımı göklerde görmek gurur verici.

ismail
ismail - 6 yıl Önce

helal olsun böyle bir zamanda böyle bir etkinlik yapmalarından dolayı kendilerini kutluyor başarılarının devamını diliyorum...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306