TMS eylemlerin dozajını artırmaya hazırlanıyor

Türk Metal Sendikası eylemlerin dozajını artırmaya hazırlanıyor

TMS eylemlerin dozajını artırmaya hazırlanıyor
ÇerkezköyBakış - Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şubesi Başkanı Murat Koçak, MESS ile devam eden anlaşmazlık nedeniyle başlattıkları protesto eylemleri hakkında basın toplantısı düzenledi. Eylemlerin dozajının artarak devam edeceğini ifade eden Koçak, “Biz haklı olduğumuz eylemlerimizle hak ettiğimiz hakkımızı almanın peşindeyiz. Bundan sonraki süreçte, eylemlerimizin dozunu artırarak devam ettireceğiz” dedi.
“SADAKA DEĞİL ALIN TERİ İSTİYORUZ’’
Bu güne kadar öz verili şekilde çalışmış olmalarına rağmen hak ettikleri ücreti alamadıklarını kaydeden Koçak, “Biz onlardan sadaka değil hakkımızı istiyoruz. Hakkımızı alıncaya kadar eylemlerimizi devam ettireceğiz. Sakal bırakma eylemimiz sonrasında belediye meydanlarında ki basın açıklamalarımızı 9 Mayıs’ta bütün üyelerimizin siyah kurdele takarak protestolarımızı devam ettirdik.  10 Mayıs Cuma günü de yemekhanelerde masalara kaşık vurarak anlaşma masasında uzlaşma sağlamaktan yana tavır sergilemekten uzak duran MESS’i bir kez daha uyarmış olduk” dedi.
banner287
EYLEMLERİN DOZAJI ARTARAK DEVAM EDECEK
Günden güne eylemlerini artırarak haklarını aramaya devam edeceklerini ifade eden Murat Koçak, “Bizim bu eylemlerimizden işveren rahatsız oluyor. Biz hakkımız olanı almanın peşindeyiz. Alana kadar da mücadelemiz sürecek” diye konuştu.
Haber: Emrah Çoğalan

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510