TSD Genel Başkanı Boyraz’dan Ertem’e teşekkür ziyareti

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Genel Başkanı Şükrü Boyraz, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’i makamında ziyaret ederek engellilere yönelik çalışmaları nedeniyle teşekkür etti. Engelli vatandaşlara Türkiye’de birçok belediye tarafından çeşitli vaatler verildiğini ancak çoğunun sözünde durmadığını belirten Boyraz, “Çerkezköy Belediyesi ise yaptığı çalışmalarla her zaman öncü ve örnek oldu.” dedi.

TSD Genel Başkanı Boyraz’dan Ertem’e teşekkür ziyareti
ÇerkezköyBakış - Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Boyraz, Başkan Yardımcısı Turan Hançeri ile Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya önceki gün saat 14.00’da Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’e teşekkür ziyaretinde bulundu.
Engelli vatandaşlara Türkiye’de birçok belediye tarafından çeşitli vaatler verildiğini ancak çoğunun sözünde durmadığını belirten Şükrü Boyraz, Çerkezköy Belediyesi tarafından yaptırılan Engelliler Binası’nı normal teslim süresi öncesinde teslim alacaklarını kaydetti. Boyraz, engellilere katkılarından ötürü Başkan Ertem’e teşekkür ederek “Biz engellilerin sosyal hayata, yaşama, kendi alın teriyle adapte olabilmesi için çalışıyoruz. Onlara eğitimler, mesleki kurslar veriyoruz. Engelliler, bir işe yaradıklarında, başarılı olduklarında yaşam sevinçleri artıyor.’’ Dedi.
“YAPILAN ENGELLİ BİNASI EMSAL NİTELİĞİNDE’’
Çerkezköy’de yapımı devam eden engelli binasının birçok ilde örnek gösterilecek nitelikte olduğunu belirten Boyraz, “Özellikle yapının merdivensiz olması çok önemli birçok engellinin kullanımını kolaylaştıracak bir düzeni var. Herhangi bir tehlike anında da doğal tahliye görevi üstlenecek olan bu özellik ve yapı umarım birçok il ilçe ve beldelerde de belediyelere örnek olur.” İfadelerini kullandı.banner287
“LİFTLİ ARAÇ BELEDİYEYE TAHİS EDİLECEK’’
Envanterlerinde engelli vatandaşların kullanması için bir liftli araç olduğunu kaydeden Boyraz şunları söyledi: “Bu aracın Çerkezköy Belediyesi’ne tahsisi için İşkur ile görüşmelerimiz devam ediyor. En kısa sürede bu aracımızı Çerkezköy’de yaşayan engelli vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız. Bunun yanında yeni çıkan iş yeri yasasına binaen devletimiz engelli vatandaşlarımıza 150 bin TL’ye varan destekler sunuyor. Ayrıca yanında engelli vatandaşımızı çalıştıran işyerlerine de engellinin bir yıllık maaşı ve sigortasını ödüyor.” Şeklinde konuştu.
AÇILIŞ 13 MAYIS’TA
Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, binanın 13 Mayıs’ta yapılacak açılışına bakanlık düzeyinden katılım olmasını beklediklerini söyleyerek “Özellikle Aile ve Sosyal Politikalar bakanı Fatma Şahin ile irtibata geçilmesini istiyoruz. Bu hem bizim adımızın daha çok duyulmasını sağlayacak hem de Çerkezköy’ün nasıl bir gelişim gösterdiğinin kanıtı olacaktır.” Dedi. Çetinkaya’nın isteğine Başkan Ertem olumlu yaklaşırken konu hakkında gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti.
“RENKLERİ BEĞENMEDİM’’
Engellilerin iyi şartlarda eğitim almaları gerektiğini belirten Başkan Ertem “Engelli vatandaşlarımızın da toplumun bir parçası olduğunu hiçbir zaman unutmamamız gerekir. Bu sayede engellilerin her türlü eğitimi zorlanmadan alabilmelerini sağlamak istiyoruz.’’ Diye konuştu. Ali Ertem, Engelliler Binası’nın renklerini beğenmediğini söyleyerek “Biz daha yapının daha soft renklerde olmasını istiyoruz. Ancak Hayrettin Başkan’ın bir bildiği vardır.” Demesi neşeli anların yaşanmasına yol açtı. Ziyaret karşılıklı iyi niyet ve temennilerin ardından sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306