TÜBİTAK Fuarlarının yedincisi açıldı

Çerkezköy’de TÜBİTAK işbirliği ile düzenlenen 4006 TÜBİTAK Fuarlarının yedincisi dün saat 09.30’da Cumhuriyet Ortaokulu’nda açıldı.

TÜBİTAK Fuarlarının yedincisi açıldı
Çerkezköy’de TÜBİTAK işbirliği ile düzenlenen 4006 TÜBİTAK Fuarlarının yedincisi dün saat 09.30’da Cumhuriyet Ortaokulu’nda açıldı. Okul tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen fuarda 160 öğrencinin hazırladığı 62 proje ile birlikte görsel sanat eserleri sergilendi.

Çerkezköy’de TÜBİTAK işbirliği ile düzenlenen 4006 TÜBİTAK Fuarlarının yedincisi dün saat 09.30’da Cumhuriyet Ortaokulu’nda açıldı.

YETENEKLERİNİ ORTAYA ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORUZ

Dün saat 09.30’da düzenlenen açılışa Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Hayri, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Akman, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşma yapan Okul Müdürü Yalçın Memiş, gençleri yetiştirirken onların doğuştan getirdiği yeteneklerini ortaya çıkarmak ve geliştirmek için çaba sarf ettiklerini ifade eden Memiş, “Araştırmacı ve yenilikçi insanların yetiştirilmesi konusunda çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz” dedi. Memiş, kendilerine her zaman destek olan Kaymakam Metin Kubilay ve Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan ile serginin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

570 PROJE YER ALDI

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay da TÜBİTAK Bilim Fuarının hazırlanmasında emeği geçen idarecilere, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür ederek başarılarının devamını diledi. Çerkezköy’de 8 okulda hazırlanan bilim fuarlarında 140 öğretmen eşiğinde bini aşkın öğrencinin 570 projesinin sergilendiğini belirten Kubilay “Bunlar son derece önemli. Çocukların projeli çalışma alışkanlığı edinmesi, bilimsel düşünme yeteneklerinin geliştirilmesi açısından çok önemli. Çağımız teknoloji ve bilim çağı. Çocuklarımızı en iyi şekilde yarınlara hazırlamamız gerekiyor” dedi.

GURUR DUYUYORUZ

Çocukların en iyi şekilde yetiştirilmesi için bir seferberlik içinde olduklarını söyleyen Kaymakam Kubilay “Eğitim ile ilgili her konuyu değerlendiriyoruz. Önceliğimiz her zaman eğitim ve çocuklarımızın yarınlarına sahip çıkılması konusu. Bu sergilerde çok güzel projeler var. Öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle gurur duyuyoruz” dedi.

TEK TEK İNCELEDİLER

Cumhuriyet Ortaokulu’nda düzenlenen fuarda 160 öğrencinin hazırladığı 62 proje ve görsel sanat eserleri sergilendi. Açılışın ardından Kaymakam Kubilay ve beraberindekiler stantları gezerek projeleri ve görsel sanat eserlerini tek tek inceledi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 17:29

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510