Türkiye’nin ilk Gençlik Korosu görücüye çıkıyor

ÇTSO Lisesi Müdürü Mustafa Türk ve Müzik Öğretmeni Süleyman Özoğlu Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’i ziyaret ettiler.

Türkiye’nin ilk Gençlik Korosu görücüye çıkıyor
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Lisesi’nin 3 yıllık bir emek sonunda çıkardığı Gençlik Korosu Albümü görücüye çıkıyor. Yarın akşam saat 20.00’da Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenecek albüm tanıtım gecesi öncesinde Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Lisesi Müdürü Mustafa Türk ile Müzik Öğretmeni Süleyman Özoğlu kamu, kurum ve kuruluşların yanı sına Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’i de ziyaret ederek konsere davet ettiler.
TÜRKİYE’NİN İLK GENÇLİK KOROSU
Türkiye’nin ilk Gençlik Korosu olarak festivallerde sahne alacaklarını belirten Mustafa Türk, “Veliköy ve Velimeşe’de düzenlenecek festivallerde öğrencilerimiz konser verecek. Sizden maddi destek istemiyoruz. Tek isteğimiz gerçekleştirmiş olduğunu konserlerde öğrencilerimizin sahne almalarıdır. Yürüdüğümüz bu yolda bizlere maddi manevi desteğini esirgemeyen başta siz olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.  Okula sağladığı katkılardan ötürü Ali Ertem’e teşekkür eden Mustafa Türk,  “Büyük uğraşlar vererek çıkardığımız lise albümümüzün provasını halkımızla paylaşmak istiyoruz. Öğrencilerimiz albüm tanıtım gecesi konserinde solo ve koro performanslarını sergileyecekler. Bizler için büyük anlam taşıyan ve Türkiye’de bir ilk olan Gençlik Koromuzun konserine tüm Çerkezköy halkımızı davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi.
banner287
ÖRNEK TEŞKİL ETMESİNİ DİLEDİ
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, ÇTSO Okul Müdürü Mustafa Türk’ün kendisine hediye ettiği albümü inceleyerek Okul Müdürü Türk’e teşekkür etti. Hazırlanan albümün diğer okullar için de örnek olmasını dileyen Ertem şunları söyledi:  “Çerkezköy Belediyesi olarak kurumlara belediyemiz bütçesi kapsamında yaklaşık 2.5 milyon TL ayırdık. Biz Çerkezköy’de bulunan bütün okullarımıza ve kurumlarımıza Belediyemizin ayırmış olduğu bütçe kapsamında destek olmaya çalışıyoruz.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306