Üzgün: Öğretmenler bir milletin kaderine tesir ederler

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Eğitim Bir Sen Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Üzgün, yayımladığı mesajında “Öğretmenler bir milletin kaderine tesir ederler” dedi.

Üzgün: Öğretmenler bir milletin kaderine tesir ederler
24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Eğitim Bir Sen Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Üzgün, yayımladığı mesajında “Öğretmenler bir milletin kaderine tesir ederler” dedi.

Çerkezköy Bakış -
Eğitim Bir Sen Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Üzgün, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bir mesaj yayımladı. “Bir büyük sevdadır Öğretmenlik” diyen İlçe Başkanı Üzgün, “Bir yolculuktan ibarettir insan hayatı. Bu yolculuğun en önemli duraklarından bir tanesi de okuldur. Okul, öğrencilerin ikinci ailesi, öğretmenleri ise ikinci anne ve babasıdır. Memleketin alın yazısını yazan bu güzel insanlar, övgüyü en çok hak edenlerdir” diye devam etti.
ÖĞRETMEN MİHMANDARDIR
Mesajında; “Çilekeştir Öğretmen, sorumluluğu büyük ve bir o kadarda zorlu bir yolun yolcularıdır. Bu yolda her türlü fedakârlığa razı olurlar ve zorluklarına katlanarak gönüllerdeki hak ettiği yeri alırlar. İnsanlığın yararına olan her şeyi öğretir ve öğütlerler” ifadelerini kullanan Ahmet Üzgün şu cümlelere yer verdi;
“Mihmandardır öğretmen. Toplumların çağdaş bir medeniyet kurmaları yolunda sarf edilen çabada en büyük paya sahiptirler. Aydınlığa giden yolda öğrencileri iyiye, doğruya ve güzele götüren ve bunun mücadelesini veren öğretmenlerdir. Onlar yurdun umududur.
Kuşkusuz, kutsal bir mesleğe sahip olan öğretmenler, gösterdikleri fedakârlık, sabır ve özveriyle öğrencilerine ilmin dışında kalp ve gönül zenginliği de sunar. Diyelim ki, bir yerde öğrencinin hızı kesildi, yetişip elinden tutan öğretmendir. Bir konuda yanıldı, yanlışını düzelten hep öğretmendir. Elinin yetişemediği yerde onu yükselten öğretmendir. Hangi işi başarırsa, sevinen öğretmendir. Ne zaman bir yeri kesilip kanasa, yüreği ile saran öğretmendir. İşte insanlar bu yüzden muhtaçtır o güzel insanlara.
ÖĞRETMENLİK AŞKLA YAPILIR
Barışın, kardeşliğin güzelliğini öğretirler. Bir milletin kaderine tesir ederler. Cehalet kökten silinir onlarla... Vatanına bağlı, sözlerine sadıktırlar. Kalpleri vazife aşkıyla doludur.
Erirler ama tükenmezler, aydınlatırlar dört bir yanı. Sesleri, solukları ve o gür sedaları yankılanır gök kubbede. Bir milletin istikbalinin omuzlarında olduğunu bilirler. Bir bahçıvan naifliği ile evlat yetiştirirler. Öğrencilerinin en güzel makamlara ulaşmaları için seferber olurlar. Biz öğretmenler için en güzel taht öğrencilerinin gönülleridir.
Sevgi mesleğidir. Aşkla yapılır, şevkle yapılır. Öğretmenimin değeri, bir güne değil, bir ömre sığmaz. Çünkü çağları aşıp gelen biziz, çünkü biz bir öğretmeniz.
Kıymetli meslektaşlarımın bu güzel gününü, şahsım ve yönetim kurulum adına en içten dileklerimle kutlar, sağlık, huzur ve başarılar dilerim”.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 17:50

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
öğretmen
öğretmen - 5 yıl Önce

sen önce başkanlığını yaptığın yandaş sendikanın,yaptığı usulsüz atamalardan bahset...anadolu lisesi müdürünün ayağını kaydırıp müdür olacan ondan bahset..

Alican
Alican - 5 yıl Önce

Tebrik ederim Ahmet bey.. Ögretmenlik mesleğinin sevgi mesleği oldugunu bir kez daha hatirlattiginiz için.. başarılar dilerim..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510