Veliköy Belediyesi 1200 kase aşure dağıttı

Veliköy Belediyesi Muharrem Ayı dolayısıyla 700’ü Kebir Camii 500’ü ise Merkez Cami’de olmak üzere 1200 kase aşure dağıttı.

Veliköy Belediyesi 1200 kase aşure dağıttı
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Veliköy Belediyesi Muharrem Ayı dolayısıyla aşure dağıttı.
CUMA NAMAZINDAN SONRA DAĞITILDI
Veliköy Belediyesi her yıl Muharrem Ayı’nda geleneksel hale getirdiği aşure dağıtımını dün Cuma namazı çıkışı gerçekleştirdi. Toplamda 1200 aşure dağıtan belediye ekipleri 700’ünü Kebir Cami Cemaati’ne 500’ünü de Merkez Camii Cemaati’ne dağıttı. Cuma namazı çıkışı ikram edilen aşure dağıtımında her 2 camide 4 olmak üzere toplam 8 kişi görev aldı.
“HAYIRLI OLSUN’’
banner287
Cuma Namazı’nı ise Merkez Cami’nde kılan Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir ise, aşure dağıtılan cemaatle sohbet ederek tüm İslam Alemi’nin Muharrem Ayı’nın hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.
“BİRLİK VE BERABERLİĞİ KATKI SAĞLAMASINI TEMENNİ EDİYORUM’’
Başkan Belindir, “Muharrem Ayı’nın ülkemizin ve vatandaşlarımızın birlik, beraberliğine vesile olmasını diliyor ve temenni ediyorum.’ Diyerek “ Bu tür etkinliklerin insanlığımız açısından olumlu etkisi olacağını düşünüyorum. Birçok din ve özellikle mensubu olmakla müşerref olduğumuz İslam dinince de özellikle kutsal kabul edilen Muharrem Ayı içerisindeyiz. Muharrem Ayı denince aklımıza ilk gelen Hz. Peygamberimizin Mekke’den Medine’ye hicreti gelmektedir. Hicretin İslam tarihinde özel bir yeri ve anlamı vardır. Hicret Müslümanlar için zorluklardan kurtuluş, kardeşlik, birlik ve paylaşma zemininde yeni bir dünyaya açılmaktır. Bu yönüyle hicret günümüzde alınması gereken pek çok dersleri içermektedir. Muharrem Ayının başı aynı zamanda hicri yılbaşıdır. Peygamber Efendimizden önce geçmiş peygamberlerin dönemlerinde de çok önemli hadiselerin yine bu Muharrem Ayında vuku bulduğu rivayet edilmektedir. Bu ayın Müslümanlar için bir başka önemi de, yine bu ayın 10’ncu günü olan Aşure günüdür. Bu günde Hz. Peygamberimizin mübarek torunlarının Kerbela’da şehit edildiği gündür. Muharrem ayı, Kerbela şehitlerini anarken, İslam aleminin duyduğu derin acıyı da paylaştığı bir aydır. Bu duygu ve düşüncelerle Seyyid-i şüheda, Kerbela şehitleri başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, bu mübarek ayın birlik ve beraberliğimizin daha da güçlenmesine vesile olması dileklerimle tüm İslam aleminin ve hemşerilerimin Muharrem Ayını kutluyorum.” İfadelerine yer verdi.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 18:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306