Veliköy bütçesi 10 milyon TL’yi aştı

Veliköy Belediyesi kasım ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumunda komisyon kararları görüşülerek oy birliğiyle karara bağlandı. Bir önceki meclis oturumunda 7 milyon 100 bin TL olarak ön görülen 2013 yılı bütçesi bütçe komisyonunun tavsiye kararı doğrultusunda 10 milyon 200 bin TL olarak ön görülürken tarifelere yüzde 7.50 oranında zam yapıldı, su fiyatları ise 0.75 Kuruş’tan 0.80 Kuruşa çıkarıldı.

Veliköy bütçesi 10 milyon TL’yi aştı
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Veliköy Belediyesi kasım ayı belediye meclis toplantısı yapılan ikinci oturumun ardından tamamlandı.
İKİNCİ OTURUM DÜN YAPILDI
Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir başkanlığında dün yapılan toplantı saat 10.00’da başladı. Başkanlık makamının denetlemelerini sürdüren müfettişe tahsis edilmesinden dolayı meclis toplantısı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Odası’nda yapıldı. Toplantıya mazeret bildiren AK Partili belediye meclis üyeleri Ahmet Çetin, Gökhan Gök ile MHP’li Adem Yıldırım katılmadı.
KOMİSYONA HAVALE EDİLEN KONULAR GÖRÜŞÜLDÜ
Açılış ve yoklamanın ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Üçüncü gündem maddesinde bir önceki meclis oturumunda alınan karar özetleri okundu. Ardından da 2013 mali yılı tahmini analitik bütçesi görüşülerek karara bağlandı. Bir önceki oturumda 7 milyon 100 bin TL olarak ön görülen Veliköy Belediyesi 2013 mali yılı tahmini analitik bütçesi bütçe komisyonunun tavsiye kararı doğrultusunda kabul edildi.
2013 BÜTÇESİ 10 MİLYON 100 BİN TL OLARAK ÖN GÖRÜLDÜ
Belediye Hesap İşleri Müdürü Hasan Araç tarafından okunan bütçe komisyonu raporunda 2013 mali yılı tahmini analitik bütçesi 10 milyon 100 bin TL olarak ön görüldü.
EN BÜYÜK ARTIŞ FEN İŞLERİNDE
Yapılan bilgilendirmede gider bütçesinin 452 bin TL’si başkanlık makamı, 1 milyon 904 bin TL’si Mali Hizmetler Müdürlüğü, 456 bin TL’si Zabıta Müdürlüğü, 7 milyon 175 bin TL’si Fen İşleri Müdürlüğü, 112 bin 500 TL’si ise Yazı İşleri Müdürlüğü giderlerine ayrıldığı açıklandı. Gider bütçesindeki en büyük artış bir önceki yıl 4 milyon 175 bin olarak tahmin edilen Fen İşleri Müdürlüğü’nün bütçesinde yaşandı.
MESLEK YÜKSEK OKULU’NA 3 MİLYON TL AYRILDI
Bir önceki yıla oranla Veliköy’ün genel bütçesinde yüzde 42 oranında artış yaşanırken, Fen İşleri Müdürlüğü bütçesinde ise yüzde 80 oranında bir artış yaşandı. Yaşanan artışın en büyük nedenini ise Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’nun yapımı için ayrılan 3 milyon TL’lik gider kalemi oluşturdu. Gelir kalemleri içerisinde vergi gelirleri 2 milyon 900 bin TL’lik kısmı oluştururken, Mal ve Hizmetler Gelirleri 1 milyon 32 bin TL, diğer gelirler 2 milyon 506 bin TL, bağış ve yardımlar 20 bin TL, taşınmaz mal gelirleri ise 3 milyon 895 bin TL’lik kısmı oluşturduğu ön görüldü.
“HAYIRLI OLSUN’’
Yapılan bilgilendirmenin ardından oylamaya geçildi. Veliköy Belediyesi 2013 mali yılı tahmini analitik bütçesi oy birliği ile kabul edildi. Yapılan oylamanın ardından kısa bir değerlendirmede bulunan Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, 2013 yılı bütçesinin hayırlı olması dileğinde bulundu.
banner287
ÜCRETLER YÜZDE 7.5 ORANINDA ARTIRILDI
Gündemin beşinci maddesinde 2013 mali yılı belediye ücret, harç ve maktu ceza tarifeleri görüşülerek karara bağlandı. Tarife komisyonunun okunan tavsiye kararında 2013 mali yılı belediye ücret, harç ve maktu ceza tarifelerine yaklaşık yüzde 7.50 oranında bir artış öngörüldüğü açıklandı.SUYA YÜZDE 5 KURUŞ ZAM
Su tarife fiyatlarına ise yüzde 6.6 oranında bir artış yapıldı. 0.75 Kuruş olan su tarife fiyatı 20 tona kadar 0.80 Kuruşa çıkarıldı. 2013 yılı mali yılı bütçesi olduğu gibi 2013 mali yılı belediye ücret, harç ve maktu ceza tarifesi oy birliği ile kabul edildi.
KARARLAR OY BİRLİĞİYLE ALINDI
2013 mali yılı belediye ücret, harç ve maktu ceza tarifesinin karara bağlanmasının ardından imar komisyonu tutanakları görüşülerek karara bağlandı. Bir önceki meclis oturumunda görüşülmek üzere imar komisyonuna havale edilen Veliköy-Sanayi Yolu kavşağındaki düzenleme talebi imar komisyonunun tavsiye kararı doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi.
ÇERKEZKÖY GİRİŞİ KAPATILIYOR
Kabul edilen yeni düzenlemeye göre Çorlu yönünden Çerkezköy yönüne seyreden araçların yan yolu kullanarak Çerkezköy’ yönüne geçişlerin önüne geçilecek. Düzenleme çerçevesinde ayrıca Veliköy Sanayi Yolunu kullanarak araçların da aynı yolu kullanarak Çerkezköy’e geçişlerinin önüne geçilecek, geçişler Vatan Caddesi üzerindeki yakıt istasyonunun önünden sağlanacak. Dilek ve temenniler bölümünün ardından Veliköy Belediyesi Kasım ayı belediye meclis toplantısı tamamlandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306