Veliköy, Çerkezköy minibüsleri kartlı sisteme geçti

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Tek Park Ulaşım A.Ş.’nin kararı ile tüm ilçelerde minibüsler kartlı sisteme geçecek. Bu kapsamda Veliköy-Çerkezköy minibüslerinde kartlı sistem dönemi başladı.

Çerkezköy Bakış
Veliköy, Çerkezköy minibüsleri kartlı sisteme geçti

Çerkezköy Bakış - Veliköy-Çerkezköy arası çalışan minibüslerde kartlı sisteme geçildi. Vatandaşlar, kart başvurularını Çerkezköy’de bulunan TESKİ binasının ikinci katında yapabilecekler.

KART İÇİN GEREKLİ BELGELER


Öğrenciler 1 adet fotoğraf ile kimlik fotokopisi ve öğrenci belgesi, 65 yaş için 1 adet fotoğraf ve kimlik fotokopisi ile birlikte TESKİ binasına gitmeleri gerekiyor. Kadrolu öğretmenler için gerekli belgeler ise 1 adet fotoğraf, 1 adet kimlik fotokopisi ve görev yeri belgesi, engelliler için ise 1 adet fotoğraf, 1 adet kimlik fotokopisi, yüzde 40 ve üzeri sağlık belgesi ile başvurusunu yapıp kartını alabilecek. Vatandaşlar, bu belgelerin yanı sıra 6 TL’de kart ücreti ödeyecek. Ayrıca kartlar Tekirdağ, Çorlu, Saray otobüslerinde de geçerli olacak.

banner287

DEVLET HASTANESİ’NE DE GİDECEK


Sistem değişikliği ile birlikte Veliköy, Çerkezköy arası minibüslerin güzergâhları arasına Çerkezköy Devlet Hastanesi de eklendi. Veliköylü vatandaşlar Devlet Hastanesine gidebilmek için ya iki vesait değiştirmeli ya da yaklaşık 300 metrelik bir yolu yürümek zorunda kalıyordu. Şimdi ise minibüsler Devlet Hastanesi’nin önünden de geçecek.

HER İLÇE MİNİBÜSLERİNDE UYGULANACAK


Uygulamanın her ilçe minibüslerinde uygulanacağı öğrenilirken, Kızılpınar ve Kapaklı minibüslerinin de önümüzdeki günlerce bu sisteme geçeceği belirtildi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
YUSUF OLGUN
YUSUF OLGUN - 8 ay Önce

KIZILPINARDAN GELEN MİBÜSLERİNDE HASTANE ÖNÜNDEN GEÇMESİNİ İSTİYORUZ , YA YÜRÜMEK ZORUNDA KALIYORUZ YADA İKİ ARAÇ DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA KALIYORUZ

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306