Yangın tatbikatları sürüyor

Çerkezköy Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün Sivil Savunma ve Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında, öğrencilerin bilinçlenmesi amacıyla devam ettirdiği yangın tatbikatlarının onuncusu Hacı Fahri Zümbül Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Yangın tatbikatları sürüyor
ÇerkezköyBakış - Sivil Savunma ve Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen tatbikatlar sürüyor.
ÖĞRENCİLER OKULU BOŞALTTI
Çerkezköy Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Sivil Savunma ve Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında ilçedeki okullarda yaptığı yangın tatbikatlarının onuncusunu Hacı Fahri Zümbül Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde gerçekleştirdi. Yangın alarmının verilmesiyle başlayan tatbikatta ilk olarak öğrenciler okul binasını boşaltarak, öğretmenlerinin kontrolünde güvenli bölgede toplandı. Okulun çatısında çıkarılan temsili yangının ardından, itfaiye aracı ve ambulans kısa süre içinde olay yerine gelerek, çatıdaki temsili yangına müdahale etti ve yangını söndürdü.
ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI OLARAK GÖSTERİLDİ
Ekipler, müdahalenin ardından, okulda mahsur kalan öğrencileri de itfaiye aracının merdiveni ile kurtararak güvenli bölgeye ulaştırdılar. Öğrencilerin heyecanlı bakışları arasında devam eden tatbikatta, yangın esnasında yaralanan temsili manken halatlar yardımıyla zemine indirildikten sonra ambulansla hastaneye sevk edildi. Ardından, öğrencilere, olası bir yangına ne şekilde müdahale edileceği, itfaiye ekiplerince uygulamalı olarak gösterildi.
FAYDALI BİR ÇALIŞMA OLDU
banner287
Okul bahçesinde, benzin ve mazot karışımı sıvıyla varil içinde çıkarılan yangına, itfaiye ekipleri köpük ve suyla müdahale ederek yangını söndürdü. Gerçekleştirilen tatbikatın gerçeğini aratmadığını dile getiren Okul İdarecileri, bu tip etkinliklerin öğrenciler açısından yararlı olduğuna dikkat çekerek, “Deprem, sel, yangın gibi afetlerle her an karşılaşabiliriz. Bu tip olaylara her zaman hazırlıklı olmamız gerekiyor. Böyle bir olayla karşılaşıldığında afet öncesi ve sonrası yapılması gerekenler bu tatbikatta gösterilmiş oldu” dediler.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306