banner265

banner571

Yel: Zararlı olsa biz de yapılmasını istemezdik

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, milli enerji ve yerli kömürün önemine vurgu yaparak, “Biz Termik Santrali istemiyoruz feveranları yapılıyor. Bu feveranı yapanlar baktığınız zaman Türkiye’de bugüne kadar bir tek çivi çakmamış. Bizler burada yaşayan insanlarız. Çoluk çocuğumuz burada. Eğer zararlı olsa kendi çocuğumuza zarar verecek herhangi bir şeyin yapılmasını biz de istemeyiz. Bizler uzayda yaşamıyoruz.”dedi.

Çerkezköy 26.02.2018, 19:24
Yel: Zararlı olsa biz de yapılmasını istemezdik
banner301

Çerkezköy Bakış - AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Ayşe Doğan ile AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ve Yönetim Kurulu üyeleri Veliköy Mahalle sakinleri ile mahalle esnafını ile bir araya geldi. AK Parti MKYK üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Veliköy mahallesi sakinlerinin sorunlarını dinlemek için geldiklerini belirterek, ilçeye yapılan yatırımlardan da bahsetti. Yel, “Hükümetlerimiz döneminde evvela Çerkezköy’ün eğitimle ilgili sorunları çok fazlaydı. Eğitimle ilgili sorunları çözebilmek içinde 2002 yılına kadar yapılan tüm dersliklerin sayısı bin 800’dü ama çok şükür hükümetimiz bu işe el attı. ‘Tekli eğitime geçmeyi 2019 yılında gerçekleştireceğim’ dedi.  Şu anda Tekirdağ’da devam eden okul sayısı 50’nin üzerinde. Bunlar da bu bölgede yoğunlaştı. Çok şükür görüyoruz ki eğitimle ilgili sorunlarımız azalmaya başladı.”dedi.
DOKTOR EKSİKLİKLERİ GİDERİLECEK
Eğitim anlamında gelişen Çerkezköy’de sağlıkla ilgili sorunlarında giderilmesi için 200 yataklı son derece modern bir hastane yapıldığını belirten, “Hastane yaptık, sorunları bitti mi tabi ki bitmedi. Tüm Türkiye’de olduğu gibi doktor açığı ile ilgili sorun Çerkezköy’ümüz de de var. Biz bu sorunları biliyoruz. Bu sorunu da çözmek için gerekli olan tüm mücadeleyi veriyoruz. Sağlık Bakanımızla yaptığımız tüm görüşmelerde başta Çerkezköy’ümüz olmak üzere Çorlu’daki, Kapaklı’daki ve Ergene’deki hem yeni hastanelerin yapılması hem de sağlık personeli açığının giderilmesi için gerekli olan tüm çalışmaları yapıyoruz. Biraz önce de hastanemizi ziyaret ettik. Bazı görüşmeler yaptık. Yeni başhekimimizin daha önceki tecrübeleri, bizlerin inşallah önümüzdeki 6 ay içerisinde daha fazla doktorun Çerkezköy’e yönlendirilmesi ile beraber önümüzdeki süreçte de bugün yaşadığımız bazı özellikle çocuk doktoru gibi farklı branşlarda da eksiklerin giderilmesi için görüş birliğine vardık.  Bu bölgeye daha çok personeli gönderilerek sizlerin daha fazla sağlık hizmeti alabilmesi için her şeyi yapıyoruz.”dedi.

“ÇERKEZKÖY’Ü, TEKİRDAĞ’I, TÜRKİYE’Yİ İLERİYE GÖTÜRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Sadece eğitim, sağlık değil işsizliğin giderilmesi için de devletin projeleri olduğunu belirten Yel, “Tüm iş adamlarına Sayın Cumhurbaşkanımız şu talimatı verdi: ‘Herkes fabrikasına, işyerine gerektiğinden bir fazla eleman almalı.’ Bu sayede 2017 yılı içerisinde bizim 1 milyon 809 bin yeni eleman işe başlamış oldu. Tüm dünyada rekor sayı. Türkiye Cumhuriyeti devleti, tüm dünyada pek çok ekonomi dağılırken yüzde 7,5 bir büyümeyi gerçekleştirdi. Bizler diğer ülkeler gibi çevresi sessiz sakin olan bir ülkede yaşamıyoruz. Etrafımızda bir yangın bitiyor, öbür yerde başlıyor. Afrin harekatı devam ediyor. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. İnşallah burunları kanamadan sağ salim evlerine dönmelerini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu hepimiz de duası aynı zamanda. Böylesine zorlu bir coğrafyada bizim siyasi istikrara muhtaç olduğumuz bu coğrafyada, sizler sandığa gittiğiniz zaman iktidarı kuracaksınız. Kendi tankını, kendi uçağını, kendi milli gemisini yapan, kendi topunu, tüfeğini, SİHA, İHA’sını yapan güçlü bir ülke olduğunu gören çevremizdeki Türkiye düşmanları ve ne yazık ki içimizdeki bazı hainler Türkiye’nin önünü kesebilmek için var güçleriyle çalışıyorlar. ‘Siz 7 düvel olsanız da 77 tane terör örgütü olsanız da topunuz gelin’ diyor Cumhurbaşkanımız. Eskiden başkasına muhtaç olan bir hükümetten artık güçlü 2023, 2053, 2071’de ne yapacağı belli olan bir ülkeye geldik. Dünya’nın en büyük havalimanı bitmek üzere. Yine bütün Türkiye’de ve bölgemizde yaptığımız duble yollar, hastaneler, üniversiteler ile hayal bile edilemeyecek bir aşamaya geldik. Siyasi istikrar sayesinde sağlandı bunlar. Bu istikrarın bozulmadan devamı için de siz değerli vatandaşlarımızın tekrardan bu birlik beraberliğe sahip çıkmanız ve Türkiye’nin önünü açmanız bizim dileğimiz. Bunu yapabilmek için de bu kadrolar güçlü olarak çalışmaya devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız, bu milletin sevdası ve duasıyla ayakta kalarak hepimize örnek olacak bir şekilde çalışmalara devam ediyor. Çerkezköy’ü, Tekirdağ’ı, Türkiye’yi ileriye götürmek için çalışıyoruz.”dedi.

“BİZLER UZAYDA YAŞAMIYORUZ”
Yaptıkları her işi bilerek yaptıklarının altını çizen Yel,  “Bazı feveranlar yapılıyor. Termik Santral ile ilgili. ‘Biz Termik Santrali istemiyoruz’ feveranları yapılıyor. Bu feveranı yapanlar baktığınız zaman Türkiye’de bugüne kadar bir tek çivi çakmamış. Tüm dünyada gelişmiş ülkelere baktığınız zaman pek çok ilçe de şehir merkezlerin de Termik Santralleri görüyorsunuz. Bizler burada yaşayan insanlarız. Çoluk çocuğumuz burada. Eğer zararlı olsa kendi çocuğumuza zarar verecek herhangi bir şeyin yapılmasını biz de istemeyiz. Bizler uzayda yaşamıyoruz. Sizin temsilcileriniz olarak, sizin daha iyi şekilde yaşayabilmesi için gerekli mücadeleyi yapıyoruz. Biz titizlikle incelemelerimizi yapacağız, dedikoduları da bertaraf edeceğiz. Eğer dedikodulara bakarsak Türkiye’de bugün boğaz köprülerinin olmaması lazımdı. 80’li yıllarda köprüyü ‘yaptırırız, yaptırmayız’ tartışmaları yaşandı. Eğer biz onların sözünü dinleseydik bu ülke perişan bir hale gelirdi. Çok şükür Dünya ülkesi haline gelen, bölgesinde güçlü olan bir Türkiye var. Dünya’nın her yerinde daha da güçlü kılmak, pasaportumuz değerini daha değerli hale getirmek, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı kimliğini daha da güçlü hale getirmek hepimizin sorumluluğudur. Bu anlamda da ülkemizin üreten ülke olması lazım. Varlığımız sahip olduğumuz kömürümüz var. Bu kömür milyarlarca ton değerinde ve katrilyonlarca Türk parası değerinde bunu bizim kullanarak hiçbir şekilde heba etmeden paramızı yurt dışına göndermeden yerli olan ham maddemizi kullanmak boynumuzun borcu. Çevreye zerre kadar zarar vermedikten sonra Termik Santral’in de, Nükleer Santral’in de kimseye bir zararı olmayacağını bir kez daha belirtmek istiyorum.”dedi.
“2019 YILI SONUNDA ERGENE PIRIL PIRIL AKMAYA BAŞLAYACAK”
AK Parti’nin çevreci bir hüküm olduğunu belirten Yel, “Yaklaşık 45 yıldan bu yana Trakya’mızda bir çevre kirliliği sorunu var. Bu çevre kirliliği bizlerin hükümetinden önce başladı. Plansız sanayileşmenin elinde 2 bin tane fabrika var. Çok hızlı gelişen kentler var belediyeler evsel atıkları ile ilgili arıtma tesislerini yapmamışlar. Fabrikalar kendi arıtma tesislerini yapmamışlar ve sonuçta Ergene nehri başta olmak üzere kirlenen havamız, suyumuz, toprağımız var. Sayın Cumhurbaşkanımız, 2011 yılında bir talimat verdi. Haliç’i nasıl temizlediysek Ergene Nehri’ni de öyle temizleyeceğiz. Adına da Şafak Harekatı diyeceğiz. Ergene havzası eylem planını 6 Mayıs 2011 tarihinde Sayın Veysel Eroğlu Bakanımız Çerkezköy’de açıkladı. O günden bu yana 5 tane çok büyük arıtma tesisi, 8 tane birbirinden dağınık halde organize sanayi bölgesi haline getirebilecek ıslah organize sanayi bölgeleri ve evsel atıkları temizleme görevleri olan belediyelerin kendilerinin yapmadığı ama hükümetimiz tarafından bir nevi kendilerine görev atfederek yaptığı DSİ marifetiyle evsel atık su arıtma tesislerini gerçekleştirdik. 2019 yılı sonunda tamamlanacak ve Ergene Nehri pırıl pırıl akmaya başlayacak. Bizler buna el atmasaydık, bu pislik daha 45 sene devam ederdi. Ama bizleri düşünen bir hükümetimiz var. Bundan sonra burada yaşayan vatandaşlarımız kanser rahatsızlığına, çevre kirliliğinden doğan rahatsızlıklara daha az yakalanacaklar. Çevre kirliliği konusunda bu kadar titiz olan hükümetimizin gelip de Çerkezköy halkını, Kapaklı halkını herhangi bir şekilde Termik Santral’den dolayı bir zafiyete uğratması, buradaki vatandaşımızı düşünmemesi gerçekten düşünülemez. Biz burada her türlü tedbiri aldıktan sonra bugün nasıl Almanya’nın Düsseldorf kentini görün 7 tane Termik Santral şehir merkezinde hala devam etmekte. Fransa Paris’te, Amerika Washington’da Termik Santral varsa bu kadar çevreci geçinen kardeşlerimiz Türkleri o kadar çok mu seviyorlar ki gelip hep eylemlerini Çerkezköy’de yapıyorlar. Niye gidip Almanya’da, Amerika’da, Fransa’da biz Termik Santral istemiyoruz, Nükleer Santral istemiyoruz diye bağırmıyorlar. Bunu konu da aklımıza başımıza almamızın zamanı geldi. Gençlerimize gelecek neslimize güveniyoruz. Onların daha aydınlık yarınlardan ülkemizin müreffeh bir ülke haline getirilmesi için de elimizden gelen tüm fırsatları gençlerimiz ve tüm insanlarımız için harcıyoruz. Veliköy’ümüzün daha iyi olabilmesi Çerkezköy’ümüzün daha kalkınan ve mutlu insanların kenti olabilmesi için de elimizden gelen tüm imkanları seferber edeceğiz. Bugün burada bulunmamızın sebebi de sizlerin ne sorunu varsa onları dinleyip halledebilmek. “ifadelerine yer verdi.

“BİZ EMRİNİZDEYİZ”

AK Parti hükümetlerinin 18 yılda çok şeyler yaptığını belirten AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, “Ben öncelikle Veliköy’lü hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Ülkesine, memleketine sahip çıkan Veliköy’lü hemşehrilerim dışarıdan, gurbetten gelen bana da sahip çıktı. Bugün benim buraya vekil olarak gelmemi sağlayan yine Veliköy’lü hemşehrilerimiz, kardeşlerimiz. Birçok ilçemiz var hepsi bizim ülkemizin bir parçası ama buradaki samimiyet, insanları gösterdiği hoşgörü hiçbir zaman aşırıya kaçan bir durum olmamıştır. Saygıyla karşılamışlardır. Her anlamda devletin verdiği destekten de razılar, güler yüzünüz hiç eksik olmasın. Biz emrinizdeyiz. Telefonumuz hep açık. “dedi. Doğan, Çerkezköy ve Kapaklı arasında yapılması planlanan Termik Santral’in ise çevre dostu olduğunu belirtti.
“BİZ HALKIN PARTİSİYİZ”
AK Parti’nin halkın partisi olduğunu belirten AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, “Sizlere hizmet etmeyi şiar edinmiş bir davanın böyle bir partinin mensuplarıyız. Bu çatıda beraber olmaktan gurur duyuyoruz. Gurur duyulan bir dünya liderimiz, Cumhurbaşkanımız, genel başkanımız var.”dedi. Çerkezköy’de doğduğunu ve tüm ilçeyi karış karış bildiğini belirten Öğe, “Bizler Çerkezköy’deyiz. Ben aslen Erzurumlu bir kardeşinizim. Çerkezköy doğumluyum. 40 yıldır bu bölgedeyim. Veliköy’ü, Kızılpınar’ı, Çerkezköy’ün bütün mahallelerini aslında karış karış bilen bir kardeşinizim. Bu bir seçim çalışması, ziyareti değil. Belki bazen sizleri bıktırıyoruz. 7 Haziran’da, 1 Kasım’da referandumda sık sık sizin kapınızı çalıyoruz ama bizim aslında gidecek başka bir yerimiz yok, biz halkımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Esnafımızı dinliyoruz, işçi kardeşimizi dinliyoruz, ev hanımlarını dinliyoruz. Biz halkın partisiyiz. Biz halka hizmet etmeyi şiar edinmiş bir partinin mensuplarıyız. Bunu 15 Temmuz’da birlikte gösterdik. Birileri partilerine ‘evlerinizden çıkmayın’ diye mesaj atarken bizler hiç arkasına bakmadan sizlerle birlikte o meydanlarda olduk. Sizleri dinleyerek yol alacağız, birlikte yönetmenin gerçekten ne olduğunu gerçekten sözde değil özde ne anlama geldiğini birlikte göstereceğiz. Birlik beraberlik içerisinde rabbim bizi daim eylesin. Rabbim, Afrin’de operasyonundaki askerlerimizi muzaffer eylesin. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin, gazilerimize şifalar versin. Yüreğimiz orada.”ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (12)
Kapaklı 3 yıl önce
O santrali istemiyoruz sizde yapamazsınız bu kadar basit.
Bilal küçük çoban 3 yıl önce
İyi diyorsunuz yapılan yerdeki aşk neden iyi bir santral olduğunu söylemiyor zaten sanayinin zehirlediniz 100/70şi kanserli insanları kandırmsyın
Ali 3 yıl önce
Siz yoğurdum ekşi diyebilir misiniz. Karşı çıkabiliyorsanız hele bir karşı çıkında bizde görelim.
Ahmet 3 yıl önce
Şu başkanda yatahan Ereğli Çanakkale deki termik santrallere gidip birer video çeksin bakalım görelim bizde zararlı olmadığını 10 oyum olsa birini vermem bu zihniyete.
hahaha 3 yıl önce
komedi
Recep 3 yıl önce
Avrupada sehir içindeki termik santrallerin doğalgaz ile calıştığının farkında değiller yada bilerek yalan söylüyorlar
hasan 3 yıl önce
Şehrin göbeğindeki termik santraller kömürlü değil, doğal gaz ile çalışıyor, böyle santral Beylikdüzü'nde var.Kömürlü santral toz duman saçar.
okan 3 yıl önce
Yav heeee heee.....
bay başkan 3 yıl önce
REİSE EVET TERMİK SANTRALE HAYIR.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Namaz Vakti 05 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 0 0
2. Alanyaspor 0 0
3. Altay 0 0
4. Antalyaspor 0 0
5. Beşiktaş 0 0
6. Karagümrük 0 0
7. Fenerbahçe 0 0
8. Galatasaray 0 0
9. Gaziantep FK 0 0
10. Giresunspor 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Hatayspor 0 0
13. Başakşehir 0 0
14. Kasımpaşa 0 0
15. Kayserispor 0 0
16. Konyaspor 0 0
17. Rizespor 0 0
18. Sivasspor 0 0
19. Trabzonspor 0 0
20. Malatyaspor 0 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altınordu 0 0
3. Ankara Keçiörengücü 0 0
4. Ankaragücü 0 0
5. Erzurumspor 0 0
6. Balıkesirspor 0 0
7. Bandırmaspor 0 0
8. Boluspor 0 0
9. Bursaspor 0 0
10. Denizlispor 0 0
11. Eyüpspor 0 0
12. Gençlerbirliği 0 0
13. Kocaelispor 0 0
14. Manisa FK 0 0
15. Menemenspor 0 0
16. Samsunspor 0 0
17. Tuzlaspor 0 0
18. Ümraniye 0 0
19. İstanbulspor 0 0
Takımlar O P
1. Arsenal 0 0
2. Aston Villa 0 0
3. Brentford 0 0
4. Brighton 0 0
5. Burnley 0 0
6. Chelsea 0 0
7. Crystal Palace 0 0
8. Everton 0 0
9. Leeds United 0 0
10. Leicester City 0 0
11. Liverpool 0 0
12. Man City 0 0
13. M. United 0 0
14. Newcastle 0 0
15. Norwich City 0 0
16. Southampton 0 0
17. Tottenham 0 0
18. Watford 0 0
19. West Ham 0 0
20. Wolverhampton 0 0
Takımlar O P
1. Deportivo Alaves 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cádiz 0 0
6. Celta de Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Granada 0 0
11. Levante 0 0
12. Mallorca 0 0
13. Osasuna 0 0
14. Rayo Vallecano 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Real Madrid 0 0
17. Real Sociedad 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0
23°
az bulutlu